Izraelio krepšininkai tik rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę prieš nyderlandus N. Jokičiaus vedami serbai sudorojo Čekiją, suomiai sutriuškino lenkus

„Eurobasket 2022“ čempionato D grupėje šeštadienį buvo sužaistos trejos rungtynės. Pergalės iškovojo Suomijos, Serbijos bei Izraelio rinktinės.

Izraelio ir Nyderlandų rungtynės.<br> FIBA nuotr.
 Serbijos ir Čekijos rungtynės.<br> FIBA nuotr.
 Suomija – Lenkija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Sep 3, 2022, 2:29 PM, atnaujinta Sep 3, 2022, 11:54 PM

Suomijos rinktinė pirmose D grupės dienos rungtynėse 89:59 (26:16, 18:14, 20:14, 25:15) sutriuškino lenkus.

Suomija puikiai pradėjo rungtynes. Laurio Markkaneno vedama rinktinė jau per pirmąjį ketvirtį susikūrė dviženklę persvarą bei pradėjo kontroliuoti rungtynes.

Po nesėkmingos pradžios mūsų kaimynai nebesugebėjo atsigauti ir nebepasipriešino suomiams.

Lenkijos komandoje nei vienas krepšininkas nesugebėjo pasiekti dviženklio taškų skaičiaus.

Suomijos komandos lyderis L.Markkanenas aikštelėje praleido 23 minučių, per kurias pelnė 17 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

Jam puikiai talkino Sasu Salinas, kuris surinko 18 taškų, 3 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 22 naudingumo balus Suomija:

Lauri Markkanenas 17, Sasu Salinas 18, Elias Valtonenas 12.

Lenkija: Mateuszas Ponitka ir Michalas Sokolowski po 8, Aaronas Celas ir Lukaszas Kolenda po 7.

Serbai sutriuškino nuolat klydusius čekus

Serbijos rinktinė 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19) nugalėjo Čekijos krepšininkus ir toliau pateisina vienų iš čempionato favoritų vardą. Serbams tai buvo antroji pergalė, o čekams – antrasis pralaimėjimas.

N.Jokičius Serbijos komandoje pelnė 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Jam talkino Vasilje Micičius, pelnęs 13 taškų ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. Vanja Marinkovičius pelnė 11 taškų.

Čekijos rinktinė šiose rungtynėse padarė net 15 klaidų, kai serbai – 5.

Čekija: V.Hrubanas – 13, V.Krejči – 13, M.Peterka – 11.

Izraelis sulaukė netikėto pasipriešinimo

Izraelio krepšinio rinktinė iškovojo antrąją pergalę. Guy Goodeso auklėtiniai 74:67 (18:18, 14:22, 18:11, 24:16) palaužė Nyderlandų komandą.

Prieš čempionatą Nyderlandų komanda buvo laikoma viena silpniausių rinktinių, tačiau Izraelio rinktinei pasiūlė iš tiesų puikią kovą.

Grupės autsaideriai po pirmųjų dviejų kėlinių netikėtai pirmavo 40:32 ir privertė varžovus susimąstyti apie savo žaidimą.

Izraelio komandai teko vytis varžovus, o pranašumą įgijo tik likus žaisti 3 minutes.

Izraelio krepšininkams atsiliekant 61:62 Denis Avdija pelnė 2 taškus su pražanga išvesdamas savo komandą į priekį, o jau sekančioje atakoje pataikė tolimą metimą.

Likus žaisti minutę laiko Izraelis pirmavo 70:64 ir atrodė, kad nesunkiai iškovos pergalę, tačiau pats D.avdija du kartus suklydo ir suteikė varžovams progą lyginti rezultatą.

Visgi, savo šansu nyderlandai nepasinaudojo ir patyrė antrąjį pralaimėjimą čempionate.

Pirmosiose rungtynėse pergales iškovojo Serbijos, Lenkijos ir Izraelio rinktinės.

Serbai 100:76 susitvarkė su nyderlandais, Lenkijos krepšininkai 99:84 nugalėjo Čekijos rinktinę, o Izraelio komanda po pratęsimo 89:87 įveikė Suomiją.

D grupės rungtynės vyksta Prahoje, Čekijoje.

Į atkrintamąsias varžybas pateks pirmąsias 4 vietas užėmusios rinktinės.