Žaidėjų ir E. Atamano išvarymais bei dviem pratęsimais pažymėtose rungtynėse Gruzijos rinktinė įveikė turkus

Europos krepšinio čempionato A grupėje nebeliko nepralaimėjusių rinktinių. Susistumdymais, žaidėjų ir Ergino Atamano išvarymais bei dviem pratęsimais pažymėtoje dvikovoje Gruzijos rinktinė 88:83 nugalėjo Turkijos krepšininkus.

Turkija – Gruzija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 4, 2022, 7:35 PM, atnaujinta Sep 4, 2022, 11:06 PM

Rungtynių pradžia turkams nieko blogo nežadėjo ir Ergino Atamano auklėtiniai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 25:19.

Antrojo kėlinio pradžioje pirmavę 29:19 Turkijos krepšininkai įkrito į duobę ir daugiau nei 7 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško. Po apmaudaus kėlinuko turkai į rūbinę žengė atsilikdami 33:36.

Po pertraukos turkams perimti iniciatyvos nepavyko, o ketvirtojo kėlinio viduryje emocijos sprogo.

Šeimininkams pirmaujant 62:59 gruzinas Duda Sanadze kietai prasižengė prieš Furkaną Korkmazą, o vėliau praeidamas pro nukentėjusį mestelėjo repliką.

F.Korkmazas iškart sureagavo į varžovo žodžius ir nedelsdamas priėjo prie gruzino bei susirėmė galva į galvą. Aikštėje kilo susistumdymas, o abu žaidėjai buvo išvaryti iš rungtynių.

Rungtynės buvo sustabdytos maždaug penkiolikai minučių, o po jų tęsėsi atkakli kova aikštėje.

Tiesa, šiame konflikte ir vėl susimovė teisėjai. Konfliktas prasidėjo likus žaisti 4 min. 48 sek., tačiau po ilgos pertraukos grįžus žaidėjams į aikštę magiškai dingo 22 sekundės.

Komandos į paskutinę minutę žengė rezultatui esant lygiam – 66:66.

Likus žaisti 11 sekundžių Shane’as Larkinas įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko puikų perdavimą Alperenui Šengunui, kuris dėjimu užbaigė ataką. Iniciatyvos ėmėsi Alexanderis Mamukelašvilis. Gruzinas perimetre suklaidinęs varžovą atliko reidą į baudos aikštelę ir sunkiu metimu išplėšė pratęsimą.

Pratęsime turkams pirmaujant 73:69 Gruzijos treneris Ilias Zourosas užsidirbo techninę pražangą ir baudos metimą realizavę svečiai įgijo 5 taškų pranašumą.

Visgi du Thadduso McFaddeno tritaškiai išvedė gruzinų komandą į priekį. Likus žaisti 48 sekundes A.Šengunas pataikė vieną baudos metimą, kurio dėka turkai išplėšė pratęsimą. Tiesa, A.Šengunas pratęsimo metu iš 4 baudų metimų pataikė tik 1.

Antrojo pratęsimo metu emocijų nesutvardęs Turkijos treneris E.Atamanas taip pat buvo išvarytas.

Antrojo pratęsimo metu likus žaisti pusantros minutės A.Mamukelašvilis pataikė tolimą metimą ir išvedė gruzinus į priekį 84:81.

Turkai rezultato lyginti nesugebėjo ir likus žaisti 24 sekundes teisėjai užfiksavo Cedi Osmano nesportinę pražangą. Dėl tokio teisėjo sprendimo pašėlo E.Atamanas. Treneris šoko arbitrams į akis ir šie nedelsdami skyrė turkui dvi technines pražangas.

Galiausiai šeimininkai užtikrintai užsidarę rungtynes ir šventė pergalę 88:83.

Turkija: Alperenas Šengunas 21, Sertačas Šanli 15, Cedi Osmanas 13.

Gruzija: Alexanderis Mamukelašvilis 20, Thaddusas McFaddenas 17, Rati Andronikašvilis ir Giorgi Šermadinis 15.

Sekmadienį kiek anksčiau vykusiose rungtynėse ispanai netikėtai 73:83 pralaimėjo belgams, o Juodkalnija 91:81 įveikė Bulgarijos rinktinę.

Turkija čempionatą pradėjo 72:68 įveikę juodkalniečius ir 101:87 nugalėję Bulgarijos krepšininkus.

Gruzinai pirmose rungtynėse po pratęsimo 76:79 pralaimėjo belgams, o vėliau 64:90 nepasipriešino ispanams.