Dar vieno siurprizo nesulaukėme – lemiamu metu strigusi Prancūzijos rinktinė išnešė sveiką kailį prieš vengrus

Nedaug trūko, jog sekmadienis Europos krepšinio čempionate baigtųsi dar vienu sensacingu rezultatu. Prancūzijos krepšininkai 78:74 (21:17, 21:22, 25:14, 11:21) palaužė Vengrijos rinktinę.

Vengrija – Prancūzija<br>G. Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Sep 4, 2022, 9:11 PM, atnaujinta Sep 5, 2022, 12:43 AM

Nepersistengdami prancūzai iš lėto rungtynių metu krovėsi pranašumą ir į lemiamą ketvirtį žengė pirmaudami 67:53.

Ketvirtajame kėlinyje olimpiniai vicečempionai nepersistengė ir per pirmąsias 5 minutes pataikė tik 1 tritaškį, o komandas jau skyrė tik 8 taškai – 70:62.

Vengrai iš lėto artinosi prie varžovų, o itin skaudžiai kirto likus žaisti 1 min. 4 sek. Adamas Hanga pataikė tritaškį ir atsilikimą sumažino iki 2 taškų – 72:74.

Apsiginę Vengrijos krepšininkai turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau Davido Vojvodos metimas skriejo pro šalį.

Likus rungtyniauti 15 sek. Prie baudų linijos buvo pasiųstas Andrew Albicy, tačiau prancūzo rankos sudrebėjo ir abu metimai skriejo pro šalį. Vincent’o Collet auklėtinių laimei Guerschonas Yabusele kamuolį atsikovojo ir iškart išprovokavo pražangą bei pataikęs abudu baudos metimus savo komandai suteikė 4 taškų pranašumą – 76:72.

Vengrai ataką suorganizavo per 4 sekundes ir Rosco Allenui įdėjus į krepšį, rinktines vėl teskyrė du taškai. Šį kartą prie baudų linijos buvo siunčiamas Evana Fournier. Gynėjas užtikrintai pataikė abu baudos metimus ir užtikrino Prancūzijos pergalę.

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 17, Rudy Gobertas 15, Evanas Fournier 12.

Vengrija: Adamas Hanga 18, Mikaelis Hopkinsas 10, Benedekas Varadi ir Szilardas Benke po 9.

Prancūzai pirmosiose rungtynėse 63:76 nusileido vokiečiams, o šeštadienį 77:73 įveikė Lietuvos krepšininkus.

Vengrai ketvirtadienį 85:95 neprilygo bosniams, o šeštadienį 88:103 krito prieš slovėnus.

Kiek anksčiau sekmadienį B grupėje Lietuvos rinktinė po dviejų pratęsimų 107:109 pralaimėjo vokiečiams, o slovėnai sensacingai 93:97 pralaimėjo Bosnijos ir Hercegovinos rinktinei.

Netikėtas rezultatas buvo užfiksuotas ir A grupėje, kur ispanai 73:83 pralaimėjo prieš ispanus.