Pasipriešinimo iš estų sulaukę Kroatijos krepšininkai išplėšė dramatišką pergalę

Europos krepšinio čempionate po įnirtingos kovos C grupėje Kroatijos rinktinė 73:70 (20:16, 13:13, 20:19, 20:22) palaužė Estijos krepšininkus.

Kroatija – Estija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2022-09-05 14:50, atnaujinta 2022-09-05 18:57

Visų rungtynių metu šalia varžovų buvę estai į paskutines 3 minutes žengė atsilikdami 3 taškais – 63:66.

Maikas-Kalevas Kotsaras pelnęs du taškus su pražanga rezultatą galėjo išlyginti, tačiau jo baudos metimas buvo netikslus.

Komandos vėliau apsikeitė tiksliais dvitaškiais, o po Karlo Matkovičiaus dėjimo kroatai į lemiamą minutę žengė pirmaudami 70:67.

Likus rungtyniauti Dario Šaričius prasižengė prieš Janarį Joesaarą, šiam metant tolimą metimą. Estas baudos metimais galėjo išlyginti rezultatą, tačiau pirmasis šūvis skriejo per šalį ir Baltijos šalies krepšininkai turėjo rungtyniauti su taško deficitu.

Jaleenas Smithas po poros sekundžių realizavo du baudos metimus ir kroatams grąžino 3 taškų persvarą – 72:69.

Likus žaisti 5 sekundes prie baudų linijos keliavo buvęs žalgirietis Siimas-Sanderis Vene pataikęs baudos metimą norėdamas nepataikė antrojo, tačiau kamuolį atsikovojo kroatai ir prie baudų linijos buvo pasiųstas D.Šaričius.

Kroatas suteikė estams šansą išplėšti pratęsimą, kadangi antrasis jo baudos metimas skriejo pro šalį, tačiau Kristiano Kullamae metimas per tris varžovus buvo netikslus.

Kroatija: Karlo Matkovičius 17, Dario Šaričius 15, Jaleenas Smithas 13.

Estija: Siimas-Sanderis Vene 18, Maikas-Kalevas Kotsaras 17, Kristianas Kullamae 14.

C grupę kroatai Europos čempionatą pradėjo pralaimėjimu.

Kroatija 85:89 nusileido Graikijai, tačiau vėliau 86:65 sutriuškino birtus.

Estai pirmenybių starte 62:83 pralaimėjo italams, o vėliau apmaudžiai 73:74 nusileido Ukrainai.