Pirmoji šeimininkų pergalė: Čekijos krepšininkai namuose palaužė nyderlandus

Čekijos rinktinė Europos čempionatą namuose pradėjo dviem pralaimėjimais, tačiau pirmadienį galiausiai nudžiugino savus sirgalius. Roneno Ginzburgo auklėtiniai 88:80 (24:14, 26:13, 16:30, 22:23) įveikė nyderlanų krepšininkus.

Čekija – Nyderlandai<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 5, 2022, 6:08 PM, atnaujinta Sep 5, 2022, 8:27 PM

Čekijos rinktinė nuo pirmųjų minučių įrodinėjo favoritų statusą ir pirmuosius du kėlinius laimėdami dviženkliu skirtumu į ilgąją pertrauką žengė pakylėtomis nuotaikomis bei 23 taškų pranašumu (50:27).

Visgi, panašu, jog po pertraukos grupės šeimininkai primigo.

Nyderlandai trečiajame kėlinyje demonstravo nuostabų puolimą. Per 10 minučių atkarpą svečiai pelnė net 30 taškų ir atsilikimą sumažino iki 9 taškų (57:66).

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 1 minutę nyderlandai sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 76:79.

Likus žaisti 49 sekundes Janas Vesely buvo pasiųstas prie baudų linijos, kur realizavo abu metimus, o po 11 sekundžių tuo pačiu atsakė Jesse Edwardsas.

Pergalę čekams užtikrino Martinas Peterka, kuris likus žaisti 21 sekundę pataikė tolimą metimą ir savo rinktinei suteikė 6 taškų persvarą – 84:78.

Čekus į pergalę vedė J.Vesely, kuris per 32 minutes pelnė 24 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

Čekija: Janas Vesely 24, Martinas Petereka 20, Tomašas Kyzlinkas 12.

Nyderlandai: Yannickas Franke 22, Wothy De Jongas 13, Jesse Edwardsas 12.

D grupės rungtynės vyksta Prahoje, Čekijoje, o joje taip pat rungtyniauja Serbijos, Suomijos, Lenkijos ir Izraelio komandos.

Čekai čempionatą pradėjo pralaimėjimais Lenkijai (84:99) ir Serbijai (68:81).

Nyderlandų rinktinė neatsilaikė prieš serbus (76:100) ir Izraelio (67:74) krepšininkus.