Ukraina kapituliavo prieš fantastišką G. Antetokounmpo šou: Graikija – C grupės nugalėtoja

Antradienį ietis surėmė dvi iki tol Europos krepšinio čempionate nepralaimėjusios komandos Graikija ir Ukraina. Milane vykusių C grupės lyderių mūšyje graikai pranoko Ukrainos krepšininkus 99:79 (23:20, 16:26, 32:11, 28:22) ir užsitikrino pirmąją vietą savo pogrupyje.

Ukrainos ir Graikijos akistata.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 6, 2022, 5:31 PM, atnaujinta Sep 6, 2022, 7:56 PM

Dvikovos favoritais laikyti graikai į priekį šovė pačioje rungtynių pradžioje – Dimitrio Itoudžio auklėtiniai įpusėjus pirmajam kėliniui buvo priekyje 10:2,

Vis dėlto antroje ketvirčio pusėje Graikijoje viskas taip gerai nebesisekė – puolimą atgaivinusi Ukraina priartėjo prie savo priešininkų ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė vos trys taškai – 20:23.

Antrasis kėlinys buvo kontroliuojamas Ainaro Bagatskio treniruojamos Ukrainos krepšininkų. Rusijos sukelto karo siaubą kenčiantys ukrainiečiai išsiveržė į priekį.

Pyktelėjęs graikų strategas D.Itoudis buvo nubaustas technine pražanga, o praėjusiame sezone Šiauliuose rungtyniavęs Issufas Sanonas vis labiau didino Ukrainos pranašumą.

Į ilgąją pertrauką Ukraina išėjo pirmaudama 46:39. Graikijos rinktinės lyderis Giannis Antetokounmpo per pirmąją rungtynių pusę įmetė beveik pusę komandos taškų – 18.

Pirmoje rungtynių pusėje vargę graikai supyko po ilgosios pertraukos – pasiviję varžovus jie persvėrė rezultatą ir vis labiau didino pranašumą.

Po trijų kėlinių Graikija buvo priekyje 71:47.

Ketvirtajame kėlinyje graikai dar labiau nutolo ir ėmė triuškinanti savo varžovus.

Labiausiai prie Graikijos rinktinės pergalės prisidėjo G.Antetokounmpo, kuris per 27 minutes įmetė net 41 tašką, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 43 naudingumo balus.

Graikija: Giannis Antetokounmpo 41, Nickas Calathesas ir Tyleris Dorsey po 13, Kostas Sloukas 7

Ukraina: Issufas Sanonas ir Sviatoslavas Michailiukas po 16, Aleksejus Lenas 10.