Sugrįžęs G. Bitadzė neišgelbėjo: Gruziją įveikę bulgarai išsaugojo galimybes tęsti savo „Eurobasket“ žygį D. Bostas pakartojo Europos čempionato rekordą

Gruzijos krepšinio rinktinė sulaukė čempionato pradžioje kojos traumą patyrusio Gogos Bitadzės pagalbos, tačiau NBA rungtyniaujančio gruzino milžino pastangų neužteko – A grupės šeimininkai Europos pirmenybėse ir toliau liko su viena pergale.

Gruzijos ir Bulgarijos dvikova.<br>FIBA nuotr.
Gruzijos krepšininkai stoja į kovą prieš Bulgarus.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 6, 2022, 7:35 PM, atnaujinta Sep 6, 2022, 11:25 PM

Antradienį gruzinai Tbilysyje 80:92 (18:14, 20:25, 19:27, 23:26) nusileido Bulgarijos krepšininkams, kurie iki šiol nebuvo iškovoję nė vienos pergalės.

Pirmoji rungtynių pusė prasidėjo apylygiu komandų žaidimu. Gynyboje kiek sėkmingiau varžovus stabdžiusi Gruzija po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 18:14.

Antrajame kėlinyje bulgarams pavyko išjudinti savo puolimą išsiveržti į priekį.

Didžiąją dalį ketvirčio Bulgarija buvo pirmaujančios komandos vaidmenyje, tačiau nutolti priešininkams toli neleido galingas po traumos sugrįžusio G.Bitadzės žaidimas.

Gruzinas per pirmąją rungtynių dalį įmetė 17 taškų, o po dviejų kėlinių Gruzija atsiliko 38:39.

Trečiasis kėlinys buvo labai pozityvus svečiams. Bulgarai perėmė dvikovos kontrolę, o Pavlinas Ivanovas smeigė vieną tritaškį po kito, padidindamas Bulgarijos pranašumą iki dviženklio.

Sustabarėjęs gruzinų puolimas judinosi sunkiai ir antroje ketvirčio dalyje, o prieš lemiamą rungtynių atkarpą svečiai buvo priekyje 66:57.

Ketvirtajame kėlinyje Bulgarija pratęsė tritaškių šou, prie kurio prisijungė Aleksandras Vezenkovas ir buvęs žalgirietis Dee Bostas.

Atitrūkę nuo priešininkų bulgarai išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje iki dvikovos pabaigos ir iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionate, tai vis dar išsaugodami šansus prasibrauti į kitą turnyro etapą.

Bulgariją į pergalę vedė net 9 tolimus metimus pataikęs D.Bostas.

33 taškus pelnęs krepšininkas pakartojo visų laikų Europos krepšinio čempionate pataikytų tritaškių rekordą. 1995 metais į Lietuvos krepšinio rinktinės krepšį legendinis serbas Aleksandras Džordževičius taip pat buvo smeigęs 9 tolimus metimus.

Gynėjas taip pat atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 38 naudingumo balus.

Gruzija: Goga Bitadzė 21, Thaddusas McFaddenas 19, Sandro Mamukelashvilis 13.

Bulgarija: Dee Bostas 33 , Aleksandras Vezenkovas 28, Pavlinas Ivanovas 17.