Čempionatą palikti norėjusi Turkija pranoko belgus ir užsitikrino vietą kitame etape

Dar praėjusios savaitės pabaigoje grasinimais palikti Europos krepšinio čempionatą besišvaisčiusi Turkijos krepšinio rinktinė antradienį žengė ant parketo ketvirtosioms A grupės rungtynėms.

Turkijos ir Belgijos akistata.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Sep 6, 2022, 2:01 PM, atnaujinta Sep 6, 2022, 11:34 PM

Šį kartą turkai Tbilisyje 78:63 (20:6, 17:24, 22:17, 19:14) pranoko Belgijos krepšininkus ir iškovodami trečiąją pergalę užsitikrino vietą antrajame Europos krepšinio čempionato etape.

Dvikovos pradžioje belgai susidūrė su rimtomis problemomis atakuojant varžovų krepšį. Vos 2 taškus per pirmąją ketvirčio pusę įmetusi Belgija paleido priešininkus į priekį, turkai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 20:6.

Antrąjį kėlinį turkai pradėjo tolimų metimų banga ir dar labiau padidino savo pranašumą – 32:13.

Vis dėlto triuškinantis skirtumas nesumažino Belgijos krepšininkų užsidegimo – belgai sėkmingai ėmė mažinti deficitą ir po dviejų kėlinių komandas jau skyrė vos septyni taškai – 30:37.

Trečiajame kėlinyje Turkija vėl atkuto – sužaidusi galingą atkarpą padidino pranašumą iki 19 taškų. Antroje ketvirčio pusėje belgams vėl pavyko sušvelninti deficitą, bet prieš lemiamą rungtynių atkarpą E.Atamano kariauna vis tiek išlaikė dviženklę persvarą – 59:47.

Rungtynių kontrolę savo rankose turkai išlaikė ir ketvirtajame kėlinyje – dviženklį pranašumą išsaugoję turkai įsirašė trečiąją pergalę šiame čempionate.

Turkija: Alperenas Šengunas 24, Furkanas Korkmazas 16, Ercanas Osmanis 12.

Belgija: Haris Bratanovičius 15, Hansas Vanwijnas 11, Emmanuelis Lecomte'as 8.