Kelialapį į aštuntfinalį iškovojusi Belgija paliko šansus dėl jo kovoti ir Sakartvelui

Europos krepšinio čempionate A grupėje dėl vieno iš dviejų likusių kelialapių kovojo Belgijos ir Bulgarijos rinktinės. Painioje šios grupės situacijoje ramūs buvo tik turkai ir ispanai, kurie jau turėjo kelialapius į aštuntfinalius, o mūšyje dėl pirmosios vietos karaliavo ispanai. Belgija sugebėjo šiaip ne taip palaužti bulgarus 89:80 (19:20, 21:11, 25:30, 23:20). Belgai iškovojo kelialapį ir likus dar vienam grupės mačui gali užimti su trimis laimėjimais trečiąją arba ketvirtąją vietą.

Belgijos krepšinio rinktinė.<br>FIBA nuotr.

Sep 7, 2022, 5:22 PM, atnaujinta Sep 7, 2022, 7:16 PM

Bulgarų likimas buvo jų pačių rankose – jei jie būtų laimėję, žengtų į aštuntfinalį, nustumdami belgus į penktąją vietą.

Belgų pergalė padėjo kartvelams, kuriems dabar būtina įveikti Juodkalniją. Kitu atveju juodkalniečiai užimtų trečiąją poziciją, o belgai būtų ketvirti ir žaistų su B grupės nugalėtojais.

Belgijai 25 taškus pelnė Retinas Obasohanas, 20 – Emmanuelis Lecomte‘as, 13 – Maxime'as De Zeeuw (3/4 trit.), 9 – Jonathanas Tabu, 8 – Pierre‘as-Antoine‘as Gillet.

Bulgarijai 26 taškus pridėjo Aleksandras Vezenkovas (3/10 trit., 13 atk. kam.), 18 – Dee Bostas (3/12 trit.), po 11 – Dimitaras Dimitrovas ir Chavdaras Kostovas.

Bulgarija grupėje nusileido ispanams 87:114, turkams 87:101, Juodkalnijai 81:91, tačiau iškovojo pergalę prieš šeimininkus kartvelus 92:80.

Tuo tarpu belgai sukūrė sesaciją: jie įveikė Sakartvelą 79:76, po to krito nuo Juodkalnijos 70:76, bet nugalėjo galingąją Ispaniją 83:73 ir galiausiai pasidavė prieš Turkiją 63:78.