Jono Valančiūno atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ (1/0) pirmose NBA sezono rungtynėse 130:108 (32:14, 26:36, 40:28, 32:30) išvykoje sutriuškino „Brooklyn Nets“ (0/1) krepšininkus.

Galingai sezoną su „Pelicans“ pradėjęs J. Valančiūnas sutriuškino „Nets“ žvaigždyną<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Oct 20, 2022, 7:04 AM

Rungtynių iniciatyva „Pelicans“ krepšininkams priklausė nuo pirmųjų minučių. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė J.Valančiūnas, o svečiai startavo spurtu 20:4 bei pirmąjį kėlinį užbaigė su 18 taškų persvara – 32:14.

Antrajame kėlinyje „Nets“ krepšininkai sugebėjo sušvelninti skirtumą iki 8 taškų (50:58), tačiau trečiajame ketvirtyje „Pelicans“ smaginosi su varžovais. Per 12 minučių po pertraukos Naujojo Orleano klubas sugebėjo pelnyti net 40 taškų ir užsitikrinti pergalę.

Puikiai pasirodė „Pelicans“ aukštaūgis iš Lietuvos Jonas Valančiūnas. JV per 26 minutes surinko 15 taškų (5/12 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir 1 bloką.

„Pelicans“ taip pat po ilgo laiko sulaukė Ziono Williamsono. 2019 metų pirmasis NBA šaukimas dėl traumos nerungtyniavo net 533 dienas, tačiau panašu, jog tai krepšininkui nesumaišė. Puolėjas per 30 minučių pelnė 25 taškus (11/22 dvit., 3/ 4 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Nets“ ekipoje išsiskyrė Kevinas Durantas, kuris per 31 minutę pasižymėjo 32 taškais (9/15 dvit., 2/6 trit., 8/9 baud.), 3 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 4 blokais.

Tačiau „Pelicans“ puikiai stabdė kitas šeimininkų žvaigždes. Kyrie Irvingas per 34 minutes pelnė 15 taškų (6/13 dvit., 0/6 trit., 3/3 baud.), o Benas Simmonas per 23 minutes surinko tik 4 taškus (2/3 dvit., 0/2 baud.), tačiau dėl 6 pražangų rungtynes paliko anksčiau laiko.

„Nets“: Kevinas Durantas 32, Patty Millsas 16, Kyrie Irvingas 15.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 28, Zionas Williamsonas 25, CJ McCollumas 21.

„Nauja diena“: ką reiškia kandidato R. Žemaitaičio pasitraukimas iš Seimo?