Galingai kovojęs Jonas Valančiūnas neištempė savo komandos Finikse, nors „Suns“ prarado vieną lyderių

NBA čempionate naktį iš penktadienio į šeštadienį Jono Valančiūno atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (3/2) komanda svečiuose 111:124 (27:21, 25:36, 31:36, 28:31) pralaimėjo „Phoenix Suns“ (4/1) krepšininkams.

J.Valančiūno dėjimas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

2022-10-29 07:55, atnaujinta 2022-10-29 08:31

Tai buvo lygiaverčių varžovų dvikova – iki šio mačo abi ekipos turėjo po 3 pergales ir 1 pralaimėjimą.

30-metis J.Valančiūnas buvo savo komandos lyderis – jis per 31 min. surinko 25 taškus (11/16 dvitaškių, 3/3 baudų), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Po dviejų kėlinių „Pelicans“ atsiliko 52:57, o po trijų 83:93.

Po pertraukos J.Valančiūnas bandė taisyti reikalus ir surinko 18 taškų, tačiau „Suns“ puolimas buvo galingesnis nepaisant vieno lyderių netekties.

„Suns“ centras Deandre Aytonas dar pirmajame kėlinyje po metimo nusileido ant J.Valančiūno kojos ir pasitempė čiurną. Jis daugiau aikštėje nepasirodė.

Trečiajame kėlinyje svečiai pirmavo 78:75, bet tuomet „Suns“ surengė spurtą 14:0 ir įgijo dviženklį pranašumą.

„Pelicans“ komandoje nebuvo trijų traumuotų svarbių žaidėjų – Ziono Williamsono, Herbo Joneso ir Brandono Ingramo.

„Suns“: Mikalas Bridgesas 27 (7/8 dvitaškių, 3/5 tritaškių), Devinas Bookeris ir Cameronas Johnsonas po 16, Torrey Craigas 13 (6 atk. kam.), Cameronas Payne'as 12.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 25 (11/16 dvitaškių, 10 atk. kam.), Naji Marshallas 21 (6 atk. kam.), C.J.McCollumas 17 (9 rez. perd.), Jose Alvarado 14, Trey Murphy 13, Devonte Grahamas 11.