Didžiąją rungtynių dalį į nugarą varžovėms kvėpausi „Kibirkštis“ patyrė nesėkmę Europos taurėje

Vilniaus „Kibirkšties“ (1–1) krepšininkės ketvirtadienio vakarą Europos taurės namų rungtynėse surėmė ginklus su Ašdodo „Maccabi“ (1–1) iš Izraelio. Gerą kovą pademonstravusios šeimininkės 64:76 (15:20, 18:14, 13:17, 18:25) turėjo pripažinti „Maccabi“ pranašumą. Lietuvės patyrė pirmąjį pralaimėjimą Europos taurės F grupėje.

„Kibirkšties“ komanda ir Gintarė Petronytė nusileido varžovėms iš Izraelio.<br> R.Lukoševičiaus nuotr.
Vilniaus „Kibirkšties“ ekipa.<br> fiba.basketball nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 3, 2022, 7:31 PM, atnaujinta Nov 3, 2022, 10:40 PM

Rungtynes taikliu metimu atidarė Justina Miknaitė pelnydama du taškus su pražanga ir tai leido aikštės šeimininkėms didžiąją kėlinio dalį jaustis užtikrinčiau, tačiau ketvirčio pabaigoje varžovėms pradėjus žaisti zoną gynyboje – vilniečių puolimas sustojo, ko pasekoje „Maccabi“ spėjo atitrūkti 5 taškais (15:20).

Antrajame kėlinyje abejose aikštelės pusėse vyravo kova ir fiziškumas. Kėlinio pabaigoje Laura Juškaitė iniciavo vilniečių spurtą – smeigė tritaškį, po to asistavo rezultatyvų perdavimą Livijai Sakevičiūtei (30:32) ir visą kėlinio pabaigoje kvėpavo „Maccabi“ į nugarą, o ketvirtį paskutinę sekundę tolimu šūviu uždariusi Karolina Kazočiūnaitė sumažino lietuvių deficitą iki minimalaus – 33:34.

Antrosios dvikovos dalies starte sostinės klubo kapitonė Gabrielė Šulskė galingu prasiveržimu persvėrė rungtynių rezultatą (35:34), tačiau tuomet žaidimą į savo rankas perėmė varžovių lyderės Shatori Walker-Kimbrough ir Kalani Brown. „Maccabi“ gynėja smeigė trijų taškų metimą, K. Brown pridėjo kelis galingus metimus po krepšiu ir likus žaisti 3 minutes iki kėlinio pabaigos susikrovė 12 taškų pranašumą (38:50), kas privertė G. Kieviną stabdyti žaidimą. Po pertraukėlės vilnietės grįžo su kita energija – Eglė Zabotkaitė realizavo tolimą dviejų taškų metimą, Justina Miknaitė pridėjo dar du taškus ir pasibaigus kėliniui sumažino deficitą iki 5 taškų (46:51).

Lemiamą ketvirtį užtikrinčiau pradėjo varžovės, tačiau „Kibirkštį“ į priekį truktelėjo L. Juškaitė pelniusi 5 taškus, J. Miknaitė ir E. Zabotkaitė pridėjo dar po 2 taškus ir įpusėjus kėliniui sumažino atsilikimą atsilikimą iki 3 taškų (55:58). Deja, Ašdodo ekipa rado kuo atsakyti ir ketvirčio pabaigą vainikavo spurtu ir įgijo dviženklį pranašumą, kuriuo ir uždarė rungtynes rezultatu 64:76.

Lietuvių gretose galingai rungtyniavo Gintarė Petronytė, kuri per 35 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo net 17 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

„Kibirkštis“: L. Juškaitė 20 (6 atk. kam.), G. Petronytė 18 (17 atk. kam.), J. Miknaitė 8.

„Maccabi“: K. Brown 26 (8 atk. kam.), A. Cohen 12, I. Jakobsone, T. Sahar ir Sh. Walker-Kimbrough po 11.

Kitą savaitę, pirmadienį, G. Kievino auklėtinės Vilniuje priims Šiaulių ekipą, o ketvirtadienį namų arenoje vėl stos į kovą Europos taurėje.

Vilnietės pirmose turnyro rungtynėse įveikė Ankaros „Bota Spor“ atstoves 69:64. Tuo tarpu „Maccabi“ išvykoje nusileido vengrų „Uni Gyor“ žaidėjoms 72:73. Trečiadienį įvykusiose šios grupės pirmose rungtynėse vengrės nugalėjo turkes 72:65.