L. Dončičius ir toliau nepalieka aikštės be 30 taškų, tačiau šįkart prireikė nervintis

NBA čempionate vos neprisižaidė Luka Dončičiaus vedamas „Dallas „Mavericks“ klubas (5/3) – savo arenoje jis 111:110 (31:29, 31:28, 34:24, 15:29) šiaip ne taip palaužė „Toronto Raptors“ (5/4).

L.Dončičius <br>AP/Scanpix nuotr.

2022-11-05 08:37

Tris kėlinius sąlygas diktavęs šeimininkų klubas po L.Dončičiaus pastangu trečiame kėlinyje buvo itin ramus – pirmavo 96:78, tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis per likusias 12 minučių.

O.G.Anunoby likus žaisti 12 sekundžių dėjimu sumažino skirtumą iki dviejų taškų, o prie baudų metimo linijos stojęs Spenceris Dinwiddie buvo šaltakraujiškas – 111:107.

Vėliau paaiškėjo, kad jo šalti nervai buvo lemiami – O.G.Anunoby su finaline sirena dar pataikė tritaškį.

Jei S.Dinwiddie nebūtų įmetęs tų abiejų baudų, galėjo „Mavericks“ ir pralaimėti.

L.Dončičius per 37 minutes pelnė 35 taškus (7/9 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 12/14 baudų metimų), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei po 4 sykius suklydo ir prasižengė.

Visuose šio sezono NBA mačuose slovėnas rinko bent po 30 taškų. Tokį įspūdingą rezultatą savo laiku rodė tik Wiltas Chamberlainas, 1959–1960 metų sezoną praėjęs aštuoniais tokiais mačais, o 1962–1963 sezoną – net 23-mis akistatomis.

Svečių gretose trigubą dviženklį surinko Scottie Barnesas – 38 minutės, 11 taškų (3/6 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 11 atkovotų ir perimtas kamuolys, 10 rezultatyvių perdavimų bei 5 klaidos.

„Raptors“: O.G.Anunoby 27 (7 atk. kam., 4/6 tritaškių), Pascalis Siakamas 18 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Chisas Boucheras 17 (9 atk. kam.), Preciousas Achiuwa 15 (8 atk. kam.), Gary Trentas 12 (1/7 tritaškių), Scottie Barnesas 11 (11 atk. kam., 10 rez. perd.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 35 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Spenceris Dinwiddie 21 (7 rez. perd.), Christianas Woodas 13 (5 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 11.