„Žalgiris“ Eurolygoje išplėšė pirmąją pergalę išvykoje: sutramdė Vilerbane ambicingą ASVEL

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą Vilerbane esančioje „Astroballe“ arenoje santykius aiškinosi su du laimėjimus iš eilės iškovojusia vietos ASVEL komanda. Prancūzai kalbėjo apie pergalę prieš kauniečius, tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis: Kazio Maskvyčio vedami žalgiriečiai laimėjo 93:76 (22:24, 28:22, 19:21, 24:9) ir įsirašė ketvirtąjį laimėjimą turnyre. Tai buvo pirmoji kauniečių pergalė išvykoje. Kauniečius į pergalę tempė Tomas Dimša, pelnęs 21 tašką.

Kauno „Žalgiris“ kovoja Eurolygos mačą su Vilerbano ASVEL<br>G. Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ kovoja Eurolygos mačą su Vilerbano ASVEL<br> zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgiris“ kovoja Eurolygos mačą su Vilerbano ASVEL<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Nov 10, 2022, 8:52 PM, atnaujinta Nov 11, 2022, 11:58 AM

Kauno ekipa per pirmuosius du kėlinius bandė diktuoti savo sąlygas šeimininkams ir antrame kėlinyje po Tomo Dimšos septynių taškų iš eilės pabėgo 39:31.

Nors savo lyderio Nando de Colo vedamas ASVEL skirtumą ištirpdė iki 44:45, po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 50:46.

Po didžiosios pertraukos T.Dimša ir toliau tempė žalgiriečius į priekį – įmetė 19 taškų, o po permainingo kėlinio kauniečiai vis dėlto pirmavo 69:67.

Lemiamame ketvirtyje žalgiriečiai pabėgo 73:67, 75:70. ASVEL bandė pakeipti įvykių eigą, tačiau likus kovoti 4 min. Arnas Butkevičius įmetė tritaškį ir rezultatas kauniečių naudai padidėjo iki 81:74.

Priešpaskutinę minutę žalgiriečiai atitrūko 83:76, o jau paskutinę minutę buvo priekyje 87:76.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 21 (5/6 trit.), Lukas Lekavičius 16, Edgaras Ulanovas (5/7 dvit.) ir Keenanas Evansas (7 atk. kam., 8 rez. per.) po 12, Laurynas Birutis ir Ignas Brazdeikis po 8, Kevarriusas Hayesas 6 (6 atk. kam., 5 blk.), Tyleris Cavanaugh 5, Arnas Butkevičius 2, Rolandas Šmitas 2.

ASVEL: Jonah Mathewsas 15, Aminas Noua 12 (2/6 trit.), Nando De Colo 11 (4 rez. per.), Davidas Lighty 9, Youssoupha Fallas 7 (7 atk. kam.).

Rungtynių statistika:

ASVEL – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 21/46 (45,7 proc.) – 25/33 (75,8 proc.)

Tritaškiai: 7/19 (36,8 proc.) – 7/16 (43,8 proc.)

Baudų metimai: 13/17 (76,5 proc.) – 22/24 (91,7 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 23 (11) – 33 (5)

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 19

Klaidos: 9 – 14

Perimti kamuoliai: 8 – 5

Blokai: 2– 3

Pražangos: 25 – 23

Naudingumas: 61 – 124

Tiek kauniečiai, tiek ir Prancūzijos klubas iki ketvirtadienio savo sąskaitoje turėjo po 3 pergales, tačiau šeimininkams tai buvo tik trečiasis namų mačas, o jų tvirtovėje kartą pergalę jau šventė atvykusi ekipa.

Į Prancūziją kauniečiai išvyko po įspūdingos pergalės Eurolygoje prieš Berlyno ALBA – 88:81 ir nesėkmės Lietuvos krepšinio lygoje, kur Vilniuje krito nuo „Ryto“ 85:89.

Tuo tarpu ASVEL namuose „Žalgirį“ pasitiko su dviejų iš eilės pergalių serija.

Penktajame ture namuose T.J.Parkerio treniruojama ekipa nušlavė Vitorijos „Baskonia“ 87:61, o praėjusią savaitę, kaip ir žalgiriečiai, išlipę iš gilios duobės rungtynėse Bolonijoje, patiesė Sergio Scariolo treniruojamą „Virtus“ klubą 84:79.

Tačiau ASVEL jau kartą buvo nusvilęs namie – pirmame ture prancūzai kovojo su Milano „Olimpia“ ir nusileido 62:69. Tad namuose Vilerbano klubas buvo pažeidžiamas.

Eurolygoje po 7 turų ASVEL ekipa užima paskutinę vietą pagal puolimo reitingo rezultatą, tačiau fiksuoja priešingą vaizdą gynyboje ir gali pasigirti 2-ąja vieta gynybos reitingo klasifikacijoje.

„Lietuva tiesiogiai“: prezidento rinkimai – ko nemato Vilniaus burbulas?