„Kings“ su Domantu Saboniu nestabdo – nepasigailėjo ir „Spurs“: lietuvis įsivažiavo ketvirtame kėlinyje

Per tris kėlinius tik 7 taškus pelnęs Domantas Sabonis ketvirtame ketvirtyje pridėjo dar 9 taškus, o lietuvio atstovaujama „Sacramento Kings“ komanda penktadienį namie sutriuškino „San Antonio Spurs“ atstovus net 130:112 (37:28, 26:28, 26:26, 40:31).

Domantas Sabonis.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Nov 18, 2022, 7:39 AM, atnaujinta Nov 18, 2022, 7:57 AM

Sakramente santykius aiškinosi dvi Vakarų konferencijos komandos, kurios pastaruoju metu žengė priešingomis kryptimis.

Pradėjusi tragiškai ir pralaimėjusi pirmuosius keturis mačus, dabar „Kings“ savo sąskaitoje turi aštuonias pergales iš pastarųjų 10 mačų.

Tuo tarpu „Spurs“ čempionate startavo penkiais laimėjimais ir dviem nesėkmėmis, bet dabar pralaimėjo jau aštuonis mačus iš devynių.

Sakramento klubas pasiekė vieną įspūdingiausių sezono rezultatų – antradienio vakarą 153:121 sudaužė „Brooklyn Nets“, o Terence'as Davisas pergalę pelnė 31 tašką.

Laimėjimas prieš „Spurs“ tapo „Kings“ ekipai penktuoju iš eilės namuose – prieš tai Sakramento krepšininkai nuvylė gana įspūdingą svečių sąrašą – „Miami Heat“, „Cleveland Cavaliers“, „Golden State Warriors“ ir „Nets“.

Pastarąjį kartą „Kings“ penkių pergalių seriją turėjo praėjusiame sezone, o šešis kartus paeiliui nelaimėjo nuo 2005 metų.

Nors šio sezono taškų vidurkis pas D.Sabonį yra 21,1 taško, šįkart mūsų rinktinės vidurio puolėjas pasirodė kukliau, metęs kur kas mažiau nei įprasta.

Domantas Sabonis prie pergalės prisidėjo 16 pelnytų taškų ir 8 atkovotais kamuoliais.

Lietuvis iš žaidimo metė penkis metimus – 3/4 dvit., 1/1 trit., 7/7 baudų metimai.

Šiame mače šeimininkai nė karto neleido svečiams pirmauti, o trečiame kėlinyje rezultatas buvo ir 82:82. Tačiau tuomet „Kings“ spurtavo 13:1 ir atgal nesigręžė. Ketvirtame kėlinyje Sakramento atstovai dar pridėjo spurtą ir 20:5.

Sakramento komandoje rezultatyviausiai žaidė De'Aaronas Foxas, kuris per 31 minutę pelnė 28 taškus (9/12 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Spurs“: Devinas Vassellas 29 (7/10 dvit., 4/9 trit.), Keita Bates-Diopas 16 (7/9 dvit.), Tre Jonesas 15 (6/11 dvit.), Jeremy Sochanas 11 (5/8 dvit.), Isaiahas Roby 11.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 28 (9/12 dvit., 8 rez. perd.), Malikas Monkas 26 (7/10 dvit., 4/9 trit.), Domantas Sabonis 16 (8 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 16 (8 atk. kam.), Trey Lylesas 14.