LKL naujokų ir čempionų akistatoje „Gargždai“ po pertraukos atsibudo, bet „Rytas“ neleido kelti bangų

LKL čempionato 9-ojo turo rungtynėse šeštadienį Palangoje lygos naujokai „Gargždai“ (1/8) neatsilaikė prieš titulą ginantį Vilniaus „Rytą“ (6/3) ir pralaimėjo 81:99 (20:23, 12:25, 31:27, 18:24).

LKL naujokai „Gargždų“ krepšininkai.<br>LKL nuotr.
LKL naujokai „Gargždų“ krepšininkai.<br>Klubo nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 19, 2022, 4:52 PM, atnaujinta Nov 19, 2022, 7:13 PM

Po dviejų kėlinių šeimininkai atsiliko 32:48, tačiau po buvo pertraukos sumažinę skirtumą iki dviejų taškų (61:63). Vis dėlto čempionai neleido kurti intrigos.

Rungtynių pradžia buvo labai lygi ir nors „Rytą“ į priekį tempė Elvaras Fridrikssonas, labiau apčiuopiamos persvaros susikrauti nepavyko – 23:20.

Šeimininkai nepaleido į priekį čempionų, tačiau vėliau legionierių šūviai ir Luko Ulecko baudos skirtumą augino.

„Rytas“ puolimą suaktyvino ir po dviejų kėlinių pirmavo 48:32.

Nepaisant to, „Gargždai“ nenuleido rankų.

Marius Runkauskas savo tolimais šūviais skirtumą mažino, o po Joshua Newkirko dėjimo šeimininkai atsiliko jau tik 61:63.

Neseniai Giedrius Žibėnas užsidirbo techninę pražangą, o jo paprašyta minutės pertraukėlė davė teigiamo impulso „Rytui“, kuris ketvirtį baigė užtikrintai – 75:63.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, nes „Rytas“ pergalės neiššvaistė.

„Gargždai“ neturėjo svarbaus žaidėjo Giedriaus Staniulio. Užtat rezultatyviausią sezono mačą žaidė M.Runkauskas, pelnęs 20 taškų (5/9 trit.).

„Ryto“ gretose L.Uleckas taip pat žaidė sezono rungtynes LKL ir pelnė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir rinko 25 naudingumo balus.

Vilniečiams nepadėjo negaluojantis Martynas Echodas.

„Gargždai“: Marius Runkauskas 20 (5/9 trit.), Šarūnas Beniušis 18, Joshua Newkirkas 17 (8 rez. perd., 6 atk. kam.), Julius Kazakauskas 11 (10 atk. kam.), Mindaugas Stašys 6.

„Rytas“: Lukas Uleckas 18, Marcus Fosteris 15, Elvaras Fridrikssonas 14 (3/4 trit.), Margiris Normantas, Tomas Lekūnas ir Benedekas Varadis (5 rez. perd.) po 9.

Gargždų klubas tik po septynių nesėkmių iškovojo pirmąją pergalę LKL, kai praėjusiame ture svečiuose sutriuškino paskutinėje vietoje likusią Prienų „Labas Gas“ ekipą.

„Rytas“ buvo patekęs į nesėkmių ruožą, kai LKl ir FIFA varžybose patyrė penkis pralaimėjimus iš eilės, bet atsitiesė ir praėjusiame ture namuose nutraukė Kauno „Žalgirio“ pergalių seriją (89:85).