Utenoje lubas kilnojusią nenuspėjamų LKL vidutiniokų akistatą laimėjo „Juventus“ – „Šiauliai“ prametė lemiamą baudą

LKL čempionato devintojo turo rungtynėse sekmadienį Utenoje į kovą stojo dvi koja kojon žengiančios komandos – „Juventus“ (5/4) ir „Šiauliai“ (4/5). Po dramatiškos kovos pergalę šventė uteniškiai 85:84 (20:24, 20:23, 28:16, 17:21).

Utenos „Juventus“.<br> LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Nov 20, 2022, 4:56 PM, atnaujinta Nov 20, 2022, 7:35 PM

Lemtingas buvo Justino Alstono dvitaškis likus 6 sek.

Prieš tai likus 10 sek. Arminas Urbutis metimu su bauda išlygino rezultatą (83:83).

Jis galėjo išgelbėti rungtynes, kai likus 1 sek. atkovojo kamuol ši gavo teisę mesti baudas. Pirmąją pataikė, bet antrą prametė ir pergalę 85:84 šventė uteniškiai.

Šiauliečiai rungtynes pradėjo kiek geriau (10:7), o po keitimo aikštėje pasirodęs Dovydas Romančenka galingu dėjimu suteikė papildomos energijos šeimininkams.

Kėlinio pabaigoje uteniškiai atsiliko (20:24), tačiau Alexas Hamiltonas sugebėjo blokuoti Paulius Danusevičiaus metimą, o antrąjį ketvirtį pradėjo penkiais savo taškais – 25:26.

Dviženkliu skirtumu atitrūkę šiauliečiai (45:34) susidūrė su varžovų spaudimu, o kilus problemų persivarant kamuolį, Martyną Varną pakeitė Donatas Sabeckis.

Kraujavimas pristabdytas buvo tik iš dalies – į pertrauką svečiai išsinešė 7 taškų persvarą (47:40).

Pailsėję Donaldo Kairio savo spurtu susigrąžino iniciatyvą (48:47), o Arminui Urbučiui grąžinus persvarą svečiams iš toli iššovė Jawunas Evansas (58:57).

Vis dėlto „Juventus“ prarado Martyną Paliukėną – jis paliko aikštelę ir ant suolelio sulaukė medikų pagalbos ties nikstelėta čiurna.

Ketvirtajame kėlinyje apsukų nemažinę uteniškiai spėjo pabėgti ir dviženkliu skirtumu, kai pirmuoju savo bandymu iš toli pataikė Gintautas Matulis (81:70).

Vėliau atsidaryti pavyko ir D. Sabeckiui, o savo spurtą surengę šiauliečiai priartėjo iki taško – 80:81.

A. Hamiltonas dėjimu sutvirtino Utenos klubo pozicijas, lemiamu metu apsiginti komandai padėjo ir ant parketo grįžęs M. Paliukėnas, bet po krepšiu Arminas Urbutis rezultatą lygino dvitaškiu su pražanga – 83:83.

Justinui Alstonui pavyko pasižymėti kurioziškoje situacijoje (85:83), o svečių išsigelbėjimui liko šešios sekundės.

Gero šanso iš po krepšio neišnaudojo Nemanja Bezbradica, bet savo komandą vėl gelbėjo A. Urbutis, atkovojęs kamuolį bei išprovokavęs pražangą. Vis dėlto jis pataikė tik pirmąjį baudos metimą, taip palikdamas pergalę šeimininkams.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo A. Hamiltonas, per 29 minutes surinkęs 18 taškų (5/7 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 2/3 baudų metimų), atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, perėmęs 5 kamuolius, blokavęs metimą, kartą suklydęs, išnaudojęs pražangų limitą bei finišavęs su 15 naudingumo balų.

„Juventus“ laimėjo net ir pralaimėję kovą dėl kamuolių (30:36) bei atlikę mažiau rezultatyvių perdavimų (15:20).

Prastai sezoną pradėję uteniškiai laimėjo jau penktąjį iš šešių pastarųjų mačų, nusileisdami tik Kauno „Žalgiriui“.

Tuo tarpu šiauliečiai antrą kartą paeiliui dramatiškai suklupo net ir surinkdami daugiau nei 80 taškų.

„Juventus“: Alexas Hamiltonas 18 (5 per. kam.), Jawunas Evansas 16, Justinas Alstonas 14, Martynas Paliukėnas ir Žygimantas Skučas po 9.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis (8 atk. kam.) ir Kyle'as Mangasas po 19, Nemanja Bezbradica 15, Martynas Varnas 11 (5 rez. perd.), ... Donatas Sabeckis 3 (5 atk. kam., 8 rez. perd., 4 klaidos).

Uteniškiai nesėkmingai pradėjo sezoną, bet iš pastarųjų 5 rungtynių laimėjo ketverias, nusileidę tik „Žalgiriui“.

Šiauliečiai irgi startavo pralaimėjimais, bet tada laimėjo 4 iš 6 rungtynių.