Šaras su „Barcelona“ šiaip ne taip išnešė sveiką kailį iš Berlyno: išgelbėjo nevykusi paskutinė ALBA ataka

Eurolygops 11-ojo turo mače Šarūno Jasikevičiaus vedamas „Barcelona“ klubas išvykoje kovojo su jau senokai pergalių badą jaučiančia Berlyno ALBA ir šiaip ne taip išnešė sveiką kailį: katalonai laimėjo 88:86 (30:19, 15:27, 26:11, 17:29).

Šarūnas Jasikevičius ir Rokas Jokubaitis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Šarūnas Jasikevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Šarūnas Jasikevičius<br>Barca Basket nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dec 1, 2022, 7:08 PM, atnaujinta Dec 1, 2022, 10:02 PM

Pirmame kėlinyje dviženklę persvarą – 30:17 įgyję svečiai jau svajojo apie lengvą pasivaikšiojimą, tačiau jau antrame kėlinyje suskambo pavojaus varpai – ALBA atsitiesė ir antrojo kėlinio pabaigoje net pirmavo 44:42.

Po didžiosios petraukos Šaro kariauna ir vėl įjungė papildomą pavarą ir buvo gan saugi – 63:48.

Net ketvirto kėlinio viduryje ekipas skyrė dar solidi praraja – 76:65. Tačiau tuomet Berlyno klubas spurtavo ir likus 40 sek. sumažino atsilikimą iki 82:83.

Prasižengus prieš Cory Higginsą, šis įmetė du taškus nuo baudų linijos, bet į tai savo taškais atsakė Jaleenas Smithas. Tad likus kovoti 17 sek. kamuolį turėjo katalonai ir pirmavo 85:84.

Bet trileris dar nebuvo pasibaigęs. Prie baudų linijos stojęs Nikola Mirotičius pataikė abi baudas, padidino skirtumą iki 87:84 ir išsigelbėti vokiečiai turėjo 9 sek.

„Barcelona“ bandė anksčiau prasižengti, tačiau tuomet Tomašas Satoransky prasižengė metant Berlyno žaidėjui tritaškį.

Atrodė, kad rezultatas taps lygus, tačiau Johannesas Thiemannas prametė vieną baudą, nesugebėjęs išlyginti skirtumo.

ALBA bandė gelbėtis baudomis ir ši taktika pasiteisino: N.Mirotičius pataikė vieną baudą ir paliko 4 sek. šeimininkams.

Bet vokiečių ataka nepavyko – nebuvo net metimo ir „Barca“ laimėjo 88:86.

Šaro treniruojama „Barcelona“ iškovojo jau šeštąją pergalę Eurolygoje per pastarąsias septynias dvikovas.

Praėjusią savaitę katalonai įveikė kitą ispanų klubą – baskų Vitorijos „Baskonia“ 96:84.

Tuo tarpu Vokietijos čempionai, laimėję pirmuosius tris sezono susitikimus, paskui suklupo net aštuonis sykius iš eilės. Praėjusiame ture juos nurungė Pirėjo „Olympiakos“ 86:76.

Šiame mače pasirodė po sunkios traumos išsigydęs N.Mirotičius.

Aukštaūgis per 22 minutes pelnė 19 taškų (2/3 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus.

Lietuvis Rokas Jokubaitis sužaidė vos 4 minutes, per kurias pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių), atkovojo kamuolį.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (4/5 tritaškių, 6 atk. kam.), Nicolas Laprovittola 16 (2/6 tritaškių, 6 rez. perd.), Cory Higginsas 15, Tomašas Satoransky (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Mike'as Tobey po 11, ... , Rokas Jokubaitis 2.

ALBA: Tamiras Blattas 17 (5/9 tritaškių, 6 rez. perd.), Jaleenas Smithas 15 (3/6 tritaškių), Johannesas Thiemannas 12 (7 atk. kam.), Maodo Lo 9, Christas Koumadje ir Luke'as Sikma (5 rez. perd.) po 8.