Stropiai kovojusio J. Valančiūno taškų ir atkovotų kamuolių užteko prispausti tragišką atkarpą žaidžiančią „Spurs“

Jonas Valančiūnas aikštėjė siautėjo, o jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (14/8) ekipa šeštadienį iškovojo dar vieną pergalę ir sėkmingų mačų seriją pratęsė iki trijų. Lietuvio ekipa svečiuose 117:99 (26:24, 23:28, 32:19, 36:28) susitvarkė su vienais iš autsaiderių „San Antonio Spurs“ (6/17) krepšininkais.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Dec 3, 2022, 7:43 AM, atnaujinta Dec 3, 2022, 8:09 AM

„Spurs“ nelaimi jau 10 mačų iš eilės ir tai ilgiausia klubo nesėkmė nuo 1989 metų. Tada ekipa nelaimėjo 13 rungtynių iš eilės.

Tuo tarpu Naujojo Orleano ekipa laimėjo per pastaruosius dešimt mačų jau aštuntąją akistatą.

26 minutes žaidęs J.Valančiūnas pelnė 21 tašką (7/9 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei kartą prasižengė.

„Pelicans“ pirmoje mačo dalyje negalėjo atitrūkti nuo šeimininkų, tačiau viskas pasikeitė po didžiosios pertraukos, kai Naujojo Orleano atstovai spurtavo 14:2. Po to „Suurs“ tik vijosi svečius.

Baigiantis dvikovai J.Valančiūno ekipa buvo priekyje ir rekordiniu 23 taškų skirtumu 117:94.

Šeimininkai rungtyniavo be savo ilgamečio trenerio Greggo Popovičiaus, nors salėje jis buvo. Praleisti dvikovą jis turėjo dėl NBA medicininio protokolo.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė dar vieną nuosatbų šou surengęs Zionas Williamsonas. Per 34 minutes pastarasis surinko 30 taškų (9/12 dvit. 12/13 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo antras pagal rezultatyvumą šio sezono Z.Williamsono pasirodymas: kovodamas prieš „Toronto Raptors“ jis pelnė 33 taškus.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 30 (9/12 dvit., 0/2 trit., 12/13 baud., 15 atk. kam., 8 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 21 (11 atk. kam.), Trey Murphy 17 (5/12 trit.), Naji Marshallas ir Jose Alvarado po 15, Larry Nance‘as Jr. 7 (7 atk. kam.).

„Spurs“: Devinas Vassellas 25 (4/11 dvit., 5/12 trit., 2/2 baud.), Keldonas Johnsonas 15 (1/8 trit.), Charlesas Bassey 11 (9 atk. kam.), Keita Batesas-Diopas ir Romeo Langfordas po 10, Tre Jonesas 9 (9 rez. perd.).