Š. Jasikevičiaus vedamai „Barcelona“ ekipai – garsus antausis iš M. Blaževičiaus ir kompanijos

Į Kauno „Žalgirį“ savo laiku Mareką Blaževičių prisiviliojęs Šarūnas Jasikevičius šeštadienį pajautė savo kailiu, kad tai buvo geras sprendimas. Dabar jau ispanų Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (4/6) komandoje žaidžiantis lietuvis šeštadienį skėlė itin garsų antausį galingai „Barcelona“ ekipai: palaužė namie Šaro treniruojamą katalonų ekipą 76:74 (22:28, 18:15, 19:15, 17:16). Tai buvo trečioji „Barcelona“ nesėkmė per dešimt mačų.

Šarūnas Jasikevičius su „Barcelona“ Ispanijos čempionate patyrė pralaimėjimą.<br>„ZUMA Press“/„Scanpix“ nuotr.
Šarūnas Jasikevičius su „Barcelona“ Ispanijos čempionate patyrė pralaimėjimą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 4, 2022, 7:40 AM, atnaujinta Dec 4, 2022, 10:34 AM

Dar likus grumtis 3 minutes šeimininkai pirmavo 71:64. Tačiau tuomet „Barcelona“ žaidėjų Cory Higginso ir Tomašo Satoransky tritaškių dėka sumažino atsilikimą iki 70:71.

Baigiantis rungtynėms Nicolasas Laprovittola net persvėrė rezultatą svečių naudai 74:73.

Tuomet per paskutinę savo ataką šeimininkų lyderis Philas Scrubbas individualiais veiksmais gelbėjo situaciją – ne tik įmetė du taškus, bet ir gavo teisę mesti pražangą.

Likus 4 sek. „Obradoiro CAB“ buvo priekyje 76:74 ir pasutinis Nikolos Mirotičiaus metimas buvo netikslus.

M.Blaževičius per 22 minutes pelnė 13 taškų (5/9 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius rinko 14 naudingumo balų.

Tuo tarpu katalonų ekipoje žaidžiantis Rokas Jokubaitis per 11 minučių įmetė 2 taškus (1/2 dvit.) ir atkovojo kamuolį.

„Žaidimo metu nekreipiau daug dėmesio, bet dabar, žiūrint į statistiką, manau, kad padarėme daug klaidų. Jei suteiksite savo varžovui tiek daug šansų, ACB bet kas gali jus įveikti. Pirmajame kėlinyje žaidimo prasme buvome per prasti, bet antrajame patobulėjome. Turėjome pranašumą, bet praleidome daug taškų“, – spaudos konferencijoje aiškino Šaras.

Lietuvos treneris apgailestavo dėl savo žaidėjų požiūrio į rungtynes: „Mūsų problema yra išeiti žaisti: reika ne eiti, o žudyti aikštėje. Tarp šių dviejų požiūrių yra didžiulis skirtumas“.

„Obradoiro CAB“: Philas Scrubbas 15, Marekas Blaževičius ir Thomasas Scrubbas (7 atk. kam.) – po 13, Kassiusas Robertsonas (1/6 trit.) ir Alvaro Munozas – po 11.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 15 (1/5 trit.), Nikola Mirotičius 14 (1/6 trit., 7 atk. kam.), Cory Higginsas ir Tomašas Satoransky – po 12, Janas Vesely 10.