„Žalgiris“ išnešė sveiką kailį iš Jonavos, bet prarado L. Lekavičių

Pirmadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Jonavos „CBet“ (8/3) kaip reikiant pasvilino Luką Lekavičių praradusio Kauno „Žalgirio“ (10/1) padus.

K.Maksvytis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
K.Maksvytis.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 5, 2022, 6:42 PM, atnaujinta Dec 5, 2022, 9:07 PM

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose po įnirtingos kovos 75:80 (18:23, 18:20, 22:13, 17:24) nusileido daugkartiniams LKL čempionams.

Rungtynės prasidėjo apylygiu abiejų komandų žaidimu, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje kiek sėkmingiau sužaidęs „Žalgiris“ po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 23:18.

Antrasis kėlinys toliau vyko pagal svečių iš Kauno scenarijų – LKL milžinas pirmavo viso ketvirčio metu ir išėjo ilsėtis turėdamas 7 taškų pranašumą – 43:36.

Vis dėlto po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje ėmė keistis.

Pilvo traumą patyręs „Žalgirio“ lyderis Lukas Lekavičius atsisėdo ant suolo, o kraujo skonį pajutusi „CBet“ ne tik pasivijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą.

Į ketvirtąjį kėlinį jonaviečiai išėjo pirmaudami 58:56.

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkams ėmė trūkti kvapo, o gilesnę sudėtį turintis „Žalgiris“ kaip įmanydamas bandė spausti V.Šeškaus auklėtinius.

Įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui švieslentėje degė lygūs skaičiai – 65:65, o aikštėje virė įnirtinga kova.

Antroji kėlinio pusė labiau vyko pagal „Žalgirio“ scenarijų – kauniečiai užtikrinčiau žaidė puolime, o „CBet“ šūviai svarbiausiu metu skriejo pro šalį.

Tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms jonaviečiai dar bandė kibti į atlapus svečiams, bet K.Maksvyčio kariauna išliko priekyje iki mačo pabaigos.

Po rungtynių Jonavos ekipos strategas V.Šeškus reikškė pretenzijas rungtynių teisėjams. Krepšinio specialistas liko nusivylęs arbitrų darbu mačo pabaigoje.

Pergalingai „Žalgiriui“ pasibaigusioje dvikovoje ant parketo žengė po traumos pasveikęs Mantas Kalnietis.

„CBet“: Dovis Bičkauskis (4/7 tritaškių, 6 rez. perd., 6 klaidos, 4 per. kam.) ir Edvinas Šeškus po 17, Jeffery Garrettas 14 (3 per. kam.), Goranas Huskičius 13 (5/6 dvitaškių, 6 atk. kam.), Martinas Laksa 11.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 17 (5/8 tritaškių), Edgaras Ulanovas 13 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 klaidos), Rolandas Šmitas 11, Lukas Lekavičius 10, Laurynas Birutis 9 (4/4 dvitaškių, 5 atk. kam.).