„Pelicans“ su J. Valančiūnu tapo Vakarų konferencijos lyderiais

NBA lygoje penktąją pergalę paeiliui iškovojo Jono Valančiūno atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ (16/8) klubas, kuris namuose 104:98 (27:28, 29:15, 23:30, 25:25) įveikė „ Detroit Pistons“ (7/20) komandą.

J. Valančiūnas.<br> AP/Scanpix nuotr.

Dec 8, 2022, 8:09 AM

Į lemiamą rungtynių minutę „Pelicans“ žengė pirmaudami 4 taškais (98:94). Naji Marshallas tiksliu metimu suteikė kiek svaresnę persvarą šeimininkams, tačiau likus rungtyniauti 20 sekundžių tikslų dvitaškį paleido Saddiqas Bey’us.

„Pelicans“ kamuolį patikėjo CJ McCollumui prieš kurį buvo iškart prasižengta. Gynėjas išlaikė šaltus nervus ir realizavo abu baudos metimus.

Jalenas Durenas metimu iš po krepšio dar kartą atsilikimą sumažino iki 4 taškų, tačiau Trey’aus Murphy tikslūs baudos metimai likus rungtyniauti 8 sekundžių įtvirtino „Pelicans“ pergalę.

Nugalėtojų gretose puikiai rungtyniavo Jonas Valančiūnas. Lietuvis per 28 minutes surinko 14 taškų (7/14 dvit., 0/2 trit.), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 3 pražangas.

Naudingiausiai „Pelicans“ ekipoje rungtyniavo Zionas Williamsonas, kuris per 33 minutes pelnė 29 taškus (11/16 dvit., 7/11 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 4 kartus suklydo ir kartą prasižengė.

„Pelicans“ savo sąskaitoje turi 16 pergalių ir 8 pralaimėjimus, o toks rezultatas Naujojo Orleano ekipai leido pakilti į pirmąją vietą Vakarų konferencijoje.

„Pistons“ po 27 rungtynių turi 7 pergales ir Rytų konferencijoje užima 14-ąją vietą.

„Pistons“: Saddiqas Bey’us 25, Killianas Hayesas 17, Alecas Burksas 14.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 29, Trey’us Murphy 20, Naji Marshallas 17.