Žalgiriečiai sudegė serbiškame pragare – po įtemptos kovos nusileista prieš „Crvena zvezda“

Kauno „Žalgirio“ (6/7) krepšininkai antradienį Serbijoje 73:77 (22:14, 15:22, 21:20, 15:21) Eurolygos dvikovoje nusileido įsiaudrinusių sirgalių palaikomai Belgrado „Crvena zvezda“ (7/6).

„Crvena zvezda“ – „Žalgiris“<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

2022-12-13 19:00, atnaujinta 2022-12-13 22:54

Rungtynės turėjo ir papildomo atspalvio, likusio nuo praėjusio sezono. Paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse Kaune balandžio 3 dieną „Crvena zvezda“ krepšininkai atsisakė laikyti Ukrainos vėliavos spalvų plakatą, ant kurio parašyta „STOP WAR“.

Už tokį veiksmą „Žalgirio“ arenoje susirinkę sirgaliai Serbijos klubo žaidėjus nušvilpė, o kiek vėliau arenoje Lietuvos sirgaliai pasirodė su NATO vėliava.

Šį incidentą puikiai prisiminė „Crvena zvezda“ klubo aistruoliai.

„Įženkite į pilną „Pionir“ areną ir atkeršykite jiems už pralaimėjimą aikštėje, taip pat ir už (ne)sąžiningą atmosferą tribūnose. Raudonoji žvaigždė – Serbija – broliška Rusija . SUMINDŽIOKITE JUOS VISUS!“, – savo „Instagram“ paskyroje“ rašė „ludi za zvezdom“ (red. – „pamišę dėl žvaigždės“) ultra.

Iš tiesų, sirgaliai buvo įsiaudrinę ir tik žalgiriečiams įbėgus į aikštę apšilinėti pasigirdo kurtinantis švilpimas, kurį po kiek laiko pakeitė serbiškos skanduotės ir dainos.

Kurtinamas triukšmas Aleksandaro Nikoličiaus salėje žalgiriečių iš vėžių neišmušė. „Žalgiris“ kur kas geriau pradėjo rungtynes ir po Arno Butkevičiau dvitaškio šeštąją minutę svečiai iš Lietuvos turėjo dviženklį pranašumą – 17:7.

Karštas fanų palaikymas ir nepasimetimas „Crvena zvezda“ žaidėjų gretose leido šeimininkams nesunkiai sugrįžti į rungtynes ir nepaleisti žalgiriečių į priekį.

Galiausiai antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos Stefanas Lazarevičius išprovokavo Dovydo Giedraičio pražangą ir realizavęs abu metimus išvedė Belgrado klubą į priekį – 34:33.

Visgi, Kevarriusas Hayesas pelnė keturis „Žalgirio“ taškus paeiliui ir leido svečiams į ilgąją pertrauką žengti su minimalia persvara – 37:36.

Trečiajame kėlinyje rungtynės ir toliau vyko taškas į tašką. Žalgiriečiai prieš kėlinio pabaigą buvo sugebėję susikurti 7 taškų pranašumą, tačiau „Crvena zvezda“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (56:58).

Likus rungtyniauti 3 minutes rezultatas švieslentėje degė lygus – 71:71, bet jau po kelių akimirkų Luca Vildoza tritaškiu suteikė pranašumą šeimininkams.

Į lemiamą minutę kauniečiai žengė su 2 taškų deficitu (73:75). Sėkmingai apsigynę „Žalgirio“ krepšininkai galėjo laikyti kamuolį iki kėlinio pabaigos ir taip išlyginti rezultatą arba išplėšti perdavimą, tačiau likus žaisti 6 sekundes K.Evanso perdavimas buvo netikslus.

Per likusį laiką žalgiriečiai tik prasižengė prieš L.Vildoza, o šis tiksliais baudų metimais užtikrino „Crvena zvezda“ pergalę.

Būtent L.Vildoza ir vedė Serbijos komandą į pergalę. Argentinietis per 32 minutes pelnė 27 taškus (6/8 dvit., 4/10 trit., 3/3 baud.), 1 atkovotą ir 4 perimtus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas ir 24 naudingumo balus.

„Crvena zvezda“: Luca Vildoza 27, Nemanja Nedovičius 21, Stefanas Lazarevičius 8.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18, Kevarriusas Hayesas ir Edgaras Ulanovas po 14.

Praėjusiame sezone abi komandos tarpusavio rungtynėse pergales šventė namuose.