L. Dončičiaus siautulys: neįtikėtinai išplėštas pratęsimas, 60 pelnytų taškų ir „Mavericks“ pergalė

23-ejų slovėnas Luka Dončičius dar kartą įrodė, jog yra neeilinis krepšinio talentas ir šįkart „Dallas Mavericks“ (19/16) gynėjas užfiksavo istorinį pasirodymą.

L. Dončičius.<br> AP/Scanpix nuotr.

Dec 28, 2022, 7:42 AM, atnaujinta Dec 28, 2022, 7:58 AM

Europiečio vedama komanda namuose 126:121 (28:30, 27:33, 27:29, 33:23, 11:6) nugalėjo „New York Knicks“ (18/17) krepšininkus.

Likus žaisti 33 sekundes po Mileso McBride’o tikslių baudos metimų svečiai pirmavo 9 taškais (112:103) ir atrodė, kad pergalė jau pasiekta.

Visgi, Christianas Woodas smeigė tritaškį, L.Dončičius pelnė 2 taškus su pražanga, tolimą metimą pataikė ir Spenceris Dinwiddie. Nepaisant tokios sėkmingos atkarpos, M.Mcbride’as likus žaisti 7 sekundes pataikė baudos metimus ir šeimininkams suteikė 3 taškų persvarą (115:112).

Pratęsimą išplėšė ne kas kitas, o Luka Dončičius. Slovėnas stojo prie baudų linijos mesti du baudos metimus. Pirmąją baudą pataikęs gynėjas antrą prametė, tačiau pats atkovojo kamuolį ir likus žaisti 1 sekundei tiksliu metimu išplėšė pratęsimą.

Jo metu Dalaso klubas rungtyniavo kur kas geriau, o L.Dončičius pats pelnė dar 7 taškus.

Iš viso 23-ejų krepšininkas per 47 minutes surinko 60 taškų (19/25 dvit., 2/6 trit., 16/22 baud.), 21 atkovotą ir 2 perimtus kamuolius, 10 rezultatyvių perdavimų, 1 bloką ir 4 klaidas.

Tokiu pasirodymu L.Dončičius aplenkė Dirką Nowitzkį, kuriam iki šio priklausė rezultatyviausių rungtynių „Mavericks“ gretose pasirodymas. 2004 metais vokietis prieš „Houston Rockets“ ekipą pelnė 53 taškus.

Taip pat tai tik antrasis pasirodymas NBA lygoje, kuomet 60 taškų pelnęs krepšininkas užfiksavo trigubą dviženklį. Iki šiol tai buvo pavykę padaryti tik Jamesui Hardenui.

„Mavericks“ turėdami 19 pergalių ir 16 pralaimėjimų Vakarų konferencijoje užima 6-ąją vietą. „Knicks“ su 18 laimėjimų ir 17 pralaimėjimų Rytuose žengia 6-oje pozicijoje.

„Mavericks“: Luka Dončičius 60, Spenceris Dinwiddie 25, Christianas Woodas 19.

„Knicks“: Quentinas Grimesas 33, Julius Randle’as 29, Mitchellas Robinsonas 20.