Metų pakiliai užbaigti nepavyko – „Žalgiris“ Monake paleido pergalę iš savo rankų

Paskutinėse 2022-ųjų metų rungtynėse Kauno „Žalgiris“ (8/8) savo fanų nenudžiugino. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 82:84 (26:17, 23:25, 15:18, 18:24) nusileido „Monaco“ (11/5) ekipai.

„Monaco“ – „Žalgiris“<br> zalgiris.lt nuotr.
K. Evansas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2022-12-29 21:04, atnaujinta 2022-12-30 00:21

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo Rolando Šmito vedami kauniečiai. Latvis per pirmas 10 minučių surinko 10 taškų, o „Žalgiris“ pirmavo 9 taškų skirtumu – 26:17.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ po R.Šmito tritaškio turėjo 13 taškų persvarą (35:22), tačiau monegaskai iš karto pradėjo mažinti atsilikimą.

Atsilikimą šeimininkai mažino iš lėto ir į priekį išsiveržė likus žaisti tik 3 minutes iki rungtynių pabaigos (74:72).

Lemiama rungtynių minutė prasidėjo tiksliu Tomo Dimšos tolimu metimu, po kurio žalgiriečiai atsiliko vos 1 tašku – 79:80. „Žalgirio“ nelaimei, tuo pačiu atsakė Elie Okobo. Prancūzas suklaidino Keenaną Evansą ir iš kampo smeigė tikslų tritaškį.

Iniciatyvos paskutinėmis sekundėmis ėmėsi „Žalgirio“ kapitonas Edgaras Ulanovas, kuris mesdamas tolimą metimą sugebėjo išprovokuoti E.Okobo pražangą, o vėliau pataikyti visas 3 baudas.

Kauniečiai nieko nelaukdami prasižengė prieš varžovus, o E.Okobo metant antrąjį baudos metimą sudrebėjo ranka ir žalgiriečiai sulaukė progos išsigelbėti.

Deja, lemiamoje atakoje nieko pavojingo surengti nepavyko ir kamuolys buvo paskutinėmis akimirkomis atmestas R.Šmitui prie tritaškio, tačiau šis nei buvo išmestas laiku, nei buvo tikslus.

Žalgiriečiai išvykose dvikovoje vertėsi be trijų krepšininkų – Luko Lekavičiaus, Tylerio Cavanaugh ir Manto Kalniečio.

Nugalėtojus į pergalę vedė įspūdingas rungtynes sužaidęs Elie Okobo. Gynėjas per 30 minučių surinko 22 taškus (3/6 dvit., 2/5 trit., 10/11 baud.), 4 atkovotus ir 4 perimtus kamuolius, 9 rezultatyvius perdavimus, 1 klaidą, 6 išprovokuotas pražangas ir 35 naudingumo balus.

Tuo tarpu tragiškai pasirodė jo komandos draugas Mike’as Jamesas. Amerikietis ant parketo praleido 24 minutes, per kurias nepataikęs nei vieno metimo iš žaidimo rungtynes užbaigė su 2 taškais (0/3 dvit., 0/4 trit., 2/2 baud.), 4 rezultatyviais perdavimais, 1 perimtu kamuoliu, 2 klaidomis ir –3 naudingumo balais.

„Monaco“: Elie Okobo 22, Alpha Diallo ir Yakuba Outtara po 14.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 18, Keenanas Evansas 17, Edgaras Ulanovas 12.

„Žalgiris“ savo sąskaitoje turi 8 pergales ir užima 10-ąją vietą.

„Monaco“ į rungtynes žengė po pralaimėjimo Milano „Olimpia“ klubui ir turėdami 11 laimėjimų užima 2-ąją poziciją.

Praėjusiame sezone abi komandos pergales tarpusavio rungtynėse šventė išvykoje.

„Lietuva tiesiogiai“: kodėl G. Nausėda dar nelaimėjo?