Solidus J. Tayloro debiutas neišgelbėjo „Wolves“ – KMT ketvirtfinalį pergale pradėjo „Žalgiris“

Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) startavo dar vienas ketvirtfinalis, kur užtikrintą pergalę pasiekė Kauno „Žalgiris“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 95:79 (26:21, 22:14, 28:25, 19:19) įveikė Alytaus „Wolves“.

„Wolves“ – „Žalgiris“<br> „Žalgirio“ nuotr.
„Wolves“ – „Žalgiris“<br>G.Bitvinsko nuotr.

LKL.lt

Jan 2, 2023, 6:47 PM, atnaujinta Jan 3, 2023, 7:22 AM

Atsakomoji akistata laukia sausio 22 dieną Kaune, ten ir spręsis, kas žengs į KMT finalo ketvertą. Primename, jog ketvirtfinalyje skaičiuojamas bendras abiejų komandų taškų balansas per abejas rungtynes.

„Wolves“ dar laukia Erico Bucknerio debiuto, bet pirmąsias rungtynes jau sužaidė Jeffery Tayloras. Nuo pirmų minučių lyderystę rodęs švedas per 26 minutes įmetė 21 tašką, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, provokavo 7 pražangas bei rinko 26 naudingumo balus.

„Žalgiris“ sulaukė grįžusio Luko Lekavičiaus, kuris per 9 minutes pelnė 6 taškus, atkovojo kamuolį, rezultatyvių perdavimų neatliko, kartą klydo ir rinko 3 naudingumo balus.

Kauno komandai nepadėjo traumuoti Mantas Kalnietis, Tyleris Cavanaugh ir Dovydas Giedraitis.

Būtent J.Tayloras mačo pradžioje trukdė „Žalgiriui“ išsiveržti į priekį (12:6), nors Edgaras Ulanovas ir Arnas Butkevičius lygino rezultatą – 12:12. Kauniečių bandymai perimti iniciatyvą buvo atremti, nors pirmo kėlinio pabaiga ir buvo geresnė – po jos K.Maksvyčio auklėtiniai pirmavo 26:21.

Abiejų komandų legionieriai keitėsi metimais, kol Keenanas Evansas pirmąsyk mače „Žalgirio“ persvarą vertė dviženkle – 34:24. Hugo Invernizzi tritaškiu skirtumą rėžė perpus, bet neilgam – prieš pertrauką šeimininkai turėjo problemų – 35:48.

E.Ulanovas ir Ignas Brazdeikis augino „Žalgirio“ persvarą, o galiausiai „Wolves“ tapo triuškinama – 40:59. Skirtumas tik augo (71:48), alytiškiai rimtesnių ginklų neatrado. Vis tik liko visas kėlinys, intriga nedingo ir šeimininkai atsitiesė – 66:78.

„Wolves“ laikėsi, nesileido triuškinama, bet dėl pergalės rimčiau nebepakovojo.

„Wolves“: J.Tayloras 21, A.Caveris 14, H.Invernizzi 12, K.Žemaitis 10.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 19 (4 rez. perd.), A.Butkevičius 17 (9 rez. perd., 4 per. kam.), L.Birutis 15 (5 atk. kam.), T.Dimša 14 (4 rez. perd.), I.Brazdeikis 8, L.Lekavičius 6, R.Šmitas 5 (5 atk. kam.), K.Evansas 4, K.Hayesas 4 (8 atk. kam.), K.Lukošiūnas 3.