Po atkaklios kovos „Kibirkštis“ į Prancūziją vyks turėdamos 3 taškų deficitą

Europos taurės atkrintamąsias Vilniaus „Kibirkštis“ ketvirtadienio vakarą pradėjo nesėkme. G. Kievino auklėtinės triukšmingoje „Jeep“ arenoje 65:68 (15:15, 15:22, 21:12, 14:19) nusileido Šarlevilio-Mezjero „Flammes Carolo Basket“ ekipai.

​Vilniaus „Kibirkšties“ ekipa.<br>S. Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 5, 2023, 6:58 PM, atnaujinta Jan 5, 2023, 9:38 PM

Atkrintamųjų etape komandos sužais dvi rungtynes ir skaičiuos taškų skirtumą, tad nuaidėjus „Jeep“ arenos rungtynių sirenai, viešnios į savo namų tvirtovę išsiveža 3 taškų pranašumą.

Lemiama atkrintamųjų kova įvyks sausio 11 dieną. „Kibirkštis“ norėdama patekti tarp stipriausių turi nugalėti varžoves bent 4 taškais.

Rungtynes dviem taikliais baudų metimais atidarė Laura Juškaitė (2:0). Šulskė smeigė tritaškį, Juškaitė pridėjo dar keturis taškus ir „Kibirkštis“ įgijo trapų 7 taškų pranašumą (15:8). Tačiau likus žaisti tris su puse minutės, vilnietės išgyveno taškų badą, kurio metu Šarlevilio-Mezjero krepšininkės pavijo arenos šeimininkes. Rezultatas po pirmojo ketvirčio tapo lygus – 15:15.

Įnirtinga kova tęsėsi ir antrajame kėlinyje, bet jame G. Kievino auklėtinės jau buvo besivejančių vaidmenyje – 30:37.

Trečiasis kėlinys parodė, kad „Kibirkštis pasiruošusi kautis dėl vietos tarp stipriausiųjų. Įpusėjus kėliniui vilnietės ne tik panaikino 7 taškų deficitą, bet, po taiklių Justinos Miknaitės baudų metimų, jį ir persvėrė – 42:41. Visgi didesnio pranašumo susikrauti vilnietėms nepavyko, tačiau Eglė Zabotkaitė smeigė tris taškus paskutinėje ketvirčio atakoje ir uždarė trečiąjį kėlinį rezultatu 51:49.

Lemiamame ketvirtyje Laura Juškaitė ir Gintarė Petronytė ant kojų sukėlė gausiai sirgalių užpildytą „Jeep“ areną. Vilniečių lyderės kartu pelnė 8 taškus ir ištiksėjus 4 ketvirčio minutėms nuo varžovių atitrūko 6 taškais (59:53). Likusį laiką aikštelėje dominavo kontaktas ir agresyvumas. Nesustabdoma L. Juškaitė tempė savo komandą, tačiau likus žaisti 3 minutes rezultatas dar buvo lygus – 63:63. Tiksint paskutinėms 35 sekundėms vilnietės prarado kamuolį puolime, kas leido varžovėms atitrūkti 3 taškais (65:68). Po minutės pertraukėlės Gerda Raulušaitytė laisva atakavo iš toli – tačiau nesėkmingai. Prancūzės per likusias 8 žaidimo sekundžių nesukūrė rezultatyvios atakos, tad „Kibirkštis“ turėjo pripažinti varžovių pranašumą 65:68.

Nesustabdomai vilniečių gretose rungtyniavo Laura Juškaitė, kuri per 34 minutes pelnė 25 taškus, atkovojo 9 kamuolius, perėmė 3 kamuolius, 6 kartus suklydo ir surinko 23 naudingumo balus.

„Kibirkštis“: L. Juškaitė 25 (9 atk. kam.), G. Petronytė 23 (11 atk. kam.), J. Miknaitė 10.

„Flammes Carolo“: B. Fraser 26 (6 atk. kam.), S. Chevaugeon ir A. Bouderra po 9.