Šaro vedamą „Barcelona“ ekipą Katalonijoje pažemino Eurolygos debiutantė „Virtus“

„Barcelona“ ekipai vadovaujantis Šarūnas Jasikevičius.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
„Barcelona“ ekipai vadovaujantis Šarūnas Jasikevičius.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 5, 2023, 9:12 PM, atnaujinta Jan 5, 2023, 11:44 PM

Pirmąją-trečiąją vietą Eurolygoje užėmusi Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kuriai atstovauja Rokas Jokubaitis, ketvirtadienį aikštėje santykius aiškinosi su varžybų debiutante Bolonijos „Virtus“ ir netikėtai krito 75:83 (15:26, 24:16, 18:18, 18:23).

Italai kalnų Eurolygoje neverčia, tačiau „Virtus“ iki ketvirtadienio buvo triumfavę trejose iš pastarųjų ketverių rungtynių.

Praėjusiame ture jie namie įveikė Eurolygos starte lydere buvusią Stambulo „Fenerbahce“ 92:88.

Tuo tarpu „Barca“ ekipa pergales keitė į netikėtus pralaimėjimus. Praėjusiame ture katalonai po pratęsimo palaužė Belgrado „Crvena zvezda“ 99:94, tačiau prieš tai ture nusileido kitai ispanų ekipai „Valencia“ 83:84.

Ir šiame mače viskas ėjo ne pagal „Barcelona“ ekipos scenarijų: italai pirmavo 4–8 taškų skirtumu ir dar baigiantis antram kėliniui turėjo šiokią tokią persvarą – 42:39.

Trečiame kėlinyje likus kovoti 3 minutes „Virtus“ buvo priekyje 56:54, bet Šaro kariauna galiausiai sugebėjo po Sergio Scariolos techninės pražangos išsiveržti į priekį 57:56.

Tai buvo trumpa sėkmės atkarpą, nes prieš lemiamą ketvirtį Bolonijos atstovai buvo priekyje 60:57.

Jie toliau pirmavo ir likus kovoti 6 min. po Milošo Teodosičiaus taškų buvo priekyje net 68:59.

Gelbėti padėtį ėmėsi „Barca“ iki tol tylėjęs lyderis Nikola Mirotičius, kuris surinko 5 taškus ir likus grumtis 3 minutes sumažino italų atsilikimą iki 70:73.

Tačiau į jo pastangas reikiamai atsakė ir „Virtus“ garsusis veteranas M.Teodosičius, po kurio tritaškio ir vėl italai nurūko 76:70 ir nesustojo. Paskutinę minutę padidinę skirtumą iki 80:70 jie sėkmingai baigė akistatą.

Rokas Jokubaitis per 10 minučių taškų nepelnė (0/3 dvitaškiai), bet sugriebė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 2 naudingumo balus.

„Barcelona“: Janas Vesely 12, Oscaras da Silva (6 atk. kam.), Kyle‘as Kuričius (1/6 tritaškiai) ir Nicolasas Laprovittola (10 rez. perd., 5 kld.) po 11, Nikola Mirotičius ir Alejandro Abrinesas (3/4 tritaškiai) po 9.

„Virtus“: Gabrielis Lundbergas 20 (3/6 tritaškiai, 5 per. kam., 23 naud. bal.), Semi Ojeleye 14, Mouhammadou Jaiteh 10, Ismaelis Bako ir Milošas Teodosičius po 8.