Panevėžyje – iššūkis LKL vicečempionams: „Lietkabelis“ paskutiniu metimu parbloškė Jonavos „CBet“

LKL čempionate šeštadienio rungtynėse vicečempionas Panevėžio „Lietkabelis“ (10/5) namuose 86:84 (18:19, 19:27, 23:18, 26:20) nugalėjo sėkmingai šį sezoną startavusią Jonavos „CBet“ (8/6) ekipą, kuriai vis sunkiau gaudyti pergalių paukštę.

Gabrielius Maldūnas.<br>LKL nuotr.
Jonavos klubas po gero starto sulėtėjo.<br>LKL.lt nuotr.
Jonavos klubas po gero starto sulėtėjo.<br>LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 7, 2023, 4:56 PM, atnaujinta Jan 7, 2023, 8:10 PM

Panevėžiečiai likus 45 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos pirmavo 84:80 po Manto Rubštavičiaus tritaškio, bet svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą (84:84) likus 17 sek.

Paskutinėje šeimininkų atakoje jiems pergalę išplėšė Gabrielius Maldūnas, pataikęs dvitaškį su sirena.

Pirmajame kėlinyje komandos žengė koja kojon, o antrasis jau priklausė svečiams, kurie po Martino Laksos tritaškio su Manto Rubštavičiaus pražanga pabėgo į priekį 40:27.

Skirtumą kiek aptirpdė vien iki ilgosios pertraukos 16 taškų surinkęs Gabrielius Maldūnas – 37:46.

Trečiąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo liedami tritaškius ir po Kristiano Kullamae tolimos bombos išlygino rezultatą – 46:46.

„CBet“ tuomet sustabdė kraujavimą, bet rezultatą persvėrė dar vienas esto šūvis iš toli – 54:51. Vėliau komandos keitėsi rezultatą persvėrusiais metimais, o kėlinio pabaigoje į priekį vėl trūktelėjo Jonavos klubas (64:60), nors Artūras Valeika nesportiškai prasižengė prieš Vytenį Lipkevičių.

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Paulius Murauskas, pats rinkęs taškus ir blokavęs Goraną Huskičių – 72:72.

Serbas pirmuosius savo taškus pelnė tik likus žaisti dvi minutes ir tuo pačiu persvėrė rezultatą, bet jam vėl atsakė P. Murauskas – 79:78. Svarbų tritaškį pataikė M. Rubštavičius, tačiau Glynno Watsono baudų metimai ir G. Huskičiaus dvitaškis likus 17 sekundžių išlygino rezultatą – 84:84.

Panevėžio klubas savo atakai panaudojo visą likusį laiką, o pergalingus taškus paskutiniu prasiveržimu pelnė G. Maldūnas.

Mačo herojus iš viso pakilęs nuo suolo per 26 min. pelnė 20 taškų (10/12 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 10 ir perėmė kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė ir surinko 24 naudingumo balus.

Tuo tarpu solidų debiutą „CBet“ gretose pratęsė G. Watsonas. Karaliaus Mindaugo taurės kovose skambiai debiutavęs amerikietis šį kartą su 20 taškų buvo rezultatyviausias komandoje.

Panevėžio klubas pergalėmis pavijo antrąją vietą turnyro lentelėje užimančius Vilniaus „Rytą“ (10/4), Utenos „Juventus“ (10/4) ir „Wolves“ (10/5), o „CBet“ tapo vienvaldžiais šeštosios vietos savininkais.

„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 20 (10 atk. kam., 10/12 dvitaškių), Kristianas Kullamae 19 (5/9 tritaškių, 4 rez. perd.), Paulius Murauskas 11 (5/6 dvitaškių), Jamelas Morrisas ir Mantas Rubštavičius po 9.

„CBet“: Glynnas Watsonas 20 (4/5 tritaškių), Dovis Bičkauskis 17 (3 per. kam.), Jeffery Garrettas 13 (7 atk. kam., 3 rez. perd.), Artūras Valeika 9 (5 atk. kam., 4 klaidos), Edvinas Šeškus 8 (6 rez. perd.).

Fantastiškai sezoną pradėjęs Jonavos klubas pastaruoju metu pateko į duobę, pralaimėjo ketvirtąjį mačą paeiliui ir LKL pergalės iškovojęs nėra nuo lapkričio 28-osios. Tuo tarpu „Lietkabelis“ antrame mače paeiliui nugalėjo tiesioginius turnyro lentelės varžovus, tarpušvenčiu 86:80 įveikęs „Wolves“.

„Lietkabelis“ iš pastarųjų trejų rungtynių buvo laimėjęs tik vienas, tačiau jo kelyje buvo Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“, o prieš tai panevėžiečiai turėjo šešių pergalių seriją.

Jonavos klubas įspūdingai pradėjo sezoną, tačiau per pastarąsias penkerias rungtynes įveikė tik LKL debiutantus „Gargždus“.