„Žalgiris“ pakeliui į KMT finalo ketvertą – antrą kartą nugalėjo „Wolves“ I. Tayloras patyrė traumą

Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) aiškūs jau visi finalo ketverto dalyviai. Prie stipriausiųjų ketverto prisijungė Kauno „Žalgiris“, savo arenoje 91:72 (22:14, 21:14, 23:19, 25:25) nugalėjęs „Wolves“.

L. Birutis.<br> LKL nuotr.

LKL.lt

2023-01-22 20:28, atnaujinta 2023-02-22 10:17

„Žalgiris“ jau pirmąjį serijos mačą Alytuje laimėjo 95:79, todėl dar prieš išmetant ginčo kamuolį jautėsi užtikrintai.

Pirmuosius rungtynių taškus tik sužaidus daugiau nei dvi minutes pelnė Ericas Buckneris, šeimininkai į tai atsakė savo spurtu ir po Lauryno Biručio dvitaškio pirmavo 20:12. Antrajame kėlinyje skirtumas tarp komandų ėmė augti nevaldomai – Karolio Lukošiūno tritaškiai ir Isaiah Tayloro baudų metimai leido pabėgti 40:24.

Trečiąjį kėlinį „vilkai“ pradėjo priartėdami iki dešimties taškų (33:43), tačiau „Žalgiris“ į tai atsakė dar vienu spurtu, kurį tritaškiu įtvirtino Achille Polonara, netrukus italas pasižymėjo ir dėjimu greitoje atakoje (52:35).

Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu pradėjo Adas Juškevičius, pirmuosius taškus pelnė ir Kristupas Žemaitis, bet Laurynas Birutis vėl apvalino skirtumą iki dvidešimties – 74:54. Mindaugas Lukauskis dar pasižymėjo tritaškiu, Jeffery Tayloras pelnė taškus su Igno Brazdeikio pražanga, bet „Žalgiris“ pergalės jau nepaleido.

Likus žaisti mažiau nei dvi minutes lygioje vietoje suklupęs I.Tayloras susigriebė už šlaunies ir jam prireikė medikų pagalbos, kad galėtų atsistoti. Komandos draugams teko išnešti jį iš aikštelės.

„Wolves“ mačo pabaigoje rado keturias minutes retai aikštėje pasirodančiam Juanui Gomezui de Liano. Filipinietis spėjo pasižymėti tik pramestu dvitaškiu ir tritaškiu, dviem pražangomis bei rezultatyviu perdavimu E.Bucknerio dėjimui.

Seriją „Žalgiris“ laimėjo bendru rezultatu 186:151.

Kazys Maksvytis šiame susitikime sėkmingai dalino savo auklėtinių minutes – trumpiausiai žaidė 11 minučių gavęs Tomas Dimša, ilgiausiai rungtyniavo 22 minutes gavęs A.Polonara.

Daugiau iš savo lyderių reikalavo Rimas Kurtinaitis. J.Tayloras per 32 minutes pelnė 20 taškų (6/11 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 5/7 baudų metimų), 6 atkovoti ir perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos, 2 pražangos bei 19 naudingumo balų.

Svečiams itin nekrito tritaškiai (3/21, 14 procentų taiklumas), o kovoje dėl kamuolių jie neatsilaikė 28:37.

KMT finalo ketverte „Žalgiris“ prisijungė prie Jonavos „CBet“, Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“. Būtent prieš pastaruosius žalgiriečiai žais pusfinalyje, kuris Šiauliuose įvyks vasario 18-ąją.

„Žalgiris“: Achille Polonara (6 atk. kam.) ir Isaiah Tayloras (6 rez. perd., 3 per. kam.) po 14, Laurynas Birutis (6 atk. kam.) ir Rolandas Šmitas po 13, Kevarriusas Hayesas 12 (10 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas 9 (3/5 tritaškių).

„Wolves“: Jeffery Tayloras 20 (6 atk. kam.), Ericas Buckneris 15, Eigirdas Žukauskas 9, Ahmadas Caveris (2/7 dvitaškių, 3 klaidos), Adas Juškevičius (1/6 tritaškių, 7 rez. perd.) ir Regimantas Miniotas po 7.