Čempionų lygos „Top 16“ etapo startas vilniečiams prisvilo: Ispanijoje toli varžovus paleidęs „Rytas“ neišsigelbėjo M. Fosteris pelnė 25 taškus

FIBA Čempionų lygoje Vilniaus „Ryto“ krepšininkai antradienį pradėjo „Top 16“ etapo kovas ir pirmosiose J grupės rungtynėse Ispanijoje patyrė nesėkmę, kai 69:82 (19:19, 18:26, 12:18, 20:19) pralaimėjo Manresos „Baxi“ klubui, kuriam atstovauja ir Martinas Gebenas.

„Baxi“ ir „Ryto“ rungtynės.<br> FIBA nuotr.
 Vilniečiai pradeda kovas antrajame etape.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jan 24, 2023, 9:22 PM, atnaujinta Jan 25, 2023, 12:10 AM

Šioje grupėje dar rungtyniauja Bonos „Telekom“ ir Stambulo „Bahcesehir“, kurie kovas pradeda trečiadienį rungtynėmis Vokietijoje.

Rungtynės. „Ryto“ krepšininkai daug žadančiai pradėjo rungtynes ir pirmavo 5:0, 10:3, 19:13.

Tačiau tuo visi geri dalykai ir baigėsi.

Nuo pirmojo kėlinio 7 min. iki antrojo kėlinio vidurio „Rytas“ pralaimėjo atkarpą 2:18 ir atsiliko 21:31.

Komandos išėjo ilsėtis „Rytui“ atsiliekant 37:45.

Iki pertraukos beveik pusę taškų pelnė Marcus Fosteris – 17.

Po pertraukos reikalai visai pašlijo, kai „Rytas“ kelias minutes nepelnė taškų ir atsiliko 37:53.

Šeimininkai susikrovė solidų pranašumą ir neleido „Rytui“ priartėti mažiau kaip 9 taškais (60:69).

Vilniečių neištempė ir galingas M.Fosterio žaidimas.

Amerikietis per 31 min. pelnė 25 taškus (4/12 dvitaškių, 5/9 tritaškių) ir atkovojo 8 kamuolius, bet jo plius/minus rodiklis buvo minus 14.

Rungtynių statistika

„Baxi“: Devinas Robinsonas 18, Marcis Šteinbergas 16 (3/5 tritaškių), Jerrickas Hardingas 14, Frankie Ferrari 12, Martinas Gebenas 8 (4/9 dvitaškių, 5 atk. kam.).

„Rytas“: Marcus Fosteris 25 (4/12 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 8 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 12 (4/8 tritaškių), Margiris Normantas ir Jarvis Williamsas po 8, Martynas Echodas 6 (10 atk. kam.).

Vilniečiai. Lietuvos čempionas „Rytas“ pirmajame Čempionų lygos etape laimėjo trejas iš šešerių rungtynių. Vilniečiai dukart nugalėjo Atėnų „Peristeri“ klubą, pasidalijo po pergalę su pirmąją vietą grupėje užėmusia Lagūnos San Kristobalio „Tenerife“ ir dukart pralaimėjo grupės autsaiderei „Bnei Herclija“.

H grupėje antrąją vietą užėmusiam „Rytui“ reikėjo žaisti atkrintamąjį mačą su Salonikų PAOK klube. Šiame mače visas trejas rungtynes laimėjo šeimininkai, o serijoje pergalę 2:1 šventė aikštės pranašumą turėjusi Vilniaus komanda.

Per pirmąjį grupių etapą ir atkrintamajame mače aiškus Vilniaus komandos lyderis buvo amerikietis Marcus Fosteris. Vidutiniškai 21,2 taško pelnantis M.Fosteris rezultatyviausių turnyro žaidėjų lentelėje užima trečiąją vietą. Jis buvo išrinktas geriausiu Čempionų lygos lapkričio mėnesio krepšininku.

Būti lyderio dešiniąja ranka stengiasi Martynas Echodas (12 tšk., 6,7 atk.kam.), islandas Elvaras Fridrikssonas (11,8 tšk., 4,2 rez.perd.), Margiris Normantas (7,4 tšk.), Gytis Radzevičius (7,1 tšk.).

Varžovai. Nedidelio Katalonijos miesto Manresos klubas Ispanijos lygoje šį sezoną laimėjo tik 3 iš 17 rungtynių ir dalijasi paskutinę vietą su „Fuenlabrada“ bei Sevilijos „Real Betis“ komandomis.

Nors sezono viduryje „Baxi“ sudėtyje įvyko kelios permainos, didelės pažangos nėra. Pakilti nepadeda ir gruodžio viduryje iš Frankfurto „Skyliners“ klubo į Kataloniją persikraustęs Martinas Gebenas, kuris iškart tapo pagrindiniu vidurio puolėju ir Ispanijos lygoje renka 11,7 taško.

Čempionų lygoje M.Gebenas dar nežaidė. Tačiau tarptautiniame turnyre „Baxi“ tapo F grupės nugalėtoja. Pirmajame etape Pedro Martinezo treniruojami Manresos krepšininkai dukart įveikė Rygos VEF komandą ir pasidalijo po pergalę su Lisabonos „Benfica“ bei Limožo CSP ekipomis. „Baxi“ abu pralaimėjimus patyrė savo aikštėje.

Abiejuose turnyruose komandą veda pernai iš „Nymburk“ atvykęs amerikietis Jerrickas Hardingas (18,3 tšk. Čempionų lygoje ir 16,3 tšk. Ispanijos lygoje). Jam padėti stengiasi argentinietis Juampi Vaulet (10,8 tšk.), patyręs lenkas Adamas Waczynskis (6,5 tšk.), latvis Marcis Šteinbergas (7,8 tšk.), gruodį prie komandos prisidėjęs amerikietis Devinas Robinsonas.

Išskyrus 33 metų A.Waczynskį ir 32 metų kataloną Danį Perezą, dauguma žaidėjų yra jauni. 28-erių M.Gebenas šioje komandoje yra trečias pagal amžių.