Nepadorus antausis „Žalgiriui“: 37 taškus per kėlinį įmetęs „Panathinaikos“ galiausiai sudaužė kauniečius

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą O.A.K.A arenoje svajojo atsirevanšuoti dar vienai Eurolygos komandai už skausmingą pralaimėjimą pirmajame rate, tačiau viskas virto fiasko. Atėnuose Kazio Maksvyčio auklėtiniai santykius aiškinosi su vienu iš Eurolygos autsaideriu „Panathinaikos“ klubu ir, sugriuvę trečiame kėlinyje, beviltiškai pralaimėjo 65:89 (24:19, 18:8, 16:37, 7:25). Kauno ekipa sužaidė blogiausią šio sezono kėlinį, sugebėję praleisti trečiame ketvirtyje 37 taškus.

Kauno „Žalgirio“ ir Atėnų „Panathinaikos“ komandų rungtynės.<br> zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ir Atėnų „Panathinaikos“ komandų rungtynės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (33)

Jan 26, 2023, 8:57 PM, atnaujinta Feb 22, 2023, 10:16 AM

Žalgiriečiai nesugrąžino skolos graikams: Kaune „Panathinaikos“ gruodžio 2-ąją nugalėjo kauniečius 81:67.

K.Maksvyčio komanda sugriuvo trečiame kėlinyje, kai varžovai tiesiog šėlo: per kelias akimirkas sugebėjo panaikinti kauniečių 11 taškų persvarą. Per paskutinius du kėlinius šeimininkai pelnė net 62 taškus, o kauniečiai į tai atsakė vos 23 taškeliais.

Šiame mače didelės intrigos pradžioje lyg ir nebuvo. Kauniečiai pirmojo kėlinio pradžioje pabėgo 12:4 ir šeimininkai darė tik tai, kad bandė vytis.

Antrame kėlinyje po Edgaro Ulanovo taškų „Žalgirio“ persvara buvo padidėjusi iki 38:24, o ilsėtis K.Maksvyčio išėjo pirmaudami 42:27.

Žalgiriečiai tiesiog dominavo po varžovų krepšiu, per 20 minučių susigriebę Atėnų ekipos baudos aikštėje net 11 kamuolių.

Viskas apsivertė aukštyn kojomis trečiame kėlinyje: vienoje iš pirmųjų savo atakų graikai pelnė net šešis taškus, pradėjo staigiai artėti ir likus kovoti 3 min. Paris Lee tritaškiu ir dvitaškiu persvėrė rezultatą „Panathinaikos“ naudai 57:54.

Po trijų kėlinių graikai pirmavo 64:58, o kėlinį jie laimėjo net 37:16. Vaizdas aikštėje nepasikeitė ir ketvirtame kėlinyje, kur „Panathinaikos“ tiesiog malė į miltus kauniečius, penkių minučių atkarpą laimėję 16:2.

Kai rezultatas tapo 80:60, tapo aišku, kad kauniečiai šiame sezone neįveiks Atėnų ekipos.

„Panathinaikos“: Parisas Lee 24 (5/6 tritaškių, 4 rez. perd.), Mateušas Ponitka ir Dwayne'as Baconas (1/5 tritaškių, 5 atk. kam.) po 13, Georgios Papagiannis 12 (5 atk. kam., 4/4 dvitaškių), Nate'as Woltersas ir Artūras Gudaitis po 7... marius Grigonis 4.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 11 (5 atk. kam., 4 klaidos), Lukas Lekavičius 9 (4 klaidos) ir Laurynas Birutis po 9, Ignas Brazdeikis (5 atk. kam., 3/10 metimų) ir Tomas Dimša po 8, Edgaras Ulanovas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 0/3 tritaškių, 3 klaidos), Kevarriusas Hayesas ir Arnas Butkevičius po 4, karolis Lukošiūnas 3, Achille Polonara 2.

Iki ketvirtadienio per pastarąsias 8 rungtynes Dejano Radonjičiaus auklėtiniai buvo laimėję tik kartą. Tai buvo įvykę prieš dvi savaites, kai savo žiūrovų akisvaizdoje „Pao“ išplėšė sėkmę 88:86 prieš Tel Avivo „Maccabi“. Praėjusiame ture Atėnų klubas išvykoje krito nuo Bolonijos „Virtus“ 64:74.

Tuo tarpu kauniečiai iki ketvirtadienio galėjo pasidžiaugti įspūdinga keturių pergalių iš eilės seriją, kuri nutrūko Atėnuose. Prėjusią savaitę kauniečiai namie atsirevanšavo Belgrado „Crvena zvezda“ ekipai 71:66.