LKL autsaideriams nenuskilo laimėti antrąkart iš eilės: Prienuose veržlesnis buvo „Nevėžis“

LKL čempionato 18-ojo turo rungtynėse šeštadienį Prienuose „Labas Gas“ (1/17) pralaimėjo Kėdainių „Nevėžio“ (7/11) krepšininkams 86:98 (20:23, 23:25, 22:20, 21:30).

Prienų komanda nutraukė pralaimėjimų seriją.<br>BC Prienai facebook nuotr.

Feb 4, 2023, 4:56 PM, atnaujinta Feb 4, 2023, 7:22 PM

Prienų komanda metė rimtą iššūkį, tačiau nesugebėjo papildyti kuklios pergalių sąskaitos.

Nuo mačo pradžios tarp komandų užvirė lygi kova. Kėdainių klubas antrojo kėlinio pradžioje buvo padidinęs pranašumą (28:20), tačiau Darius Tarvydas ir Robertas Keliačius gerino „Labas Gas“ padėtį – 25:30.

Skirtumas toliau tirpo (29:32), tiesa, „Nevėžis“ į tai sureagavo ir po Mariaus Valinsko metimo vėl jautėsi tvirčiau – 46:37.

Kyano Andersono tolimas šūvis kone su antrojo kėlinio sirena įžiebė daugiau optimizmo šeimininkams (43:48), o po ilgosios pertraukos situacija liko panaši kaip iki tol. Kėdainių komandos legionieriai vėl augino pranašumą iki dviženklio (62:52), tačiau Karolis Giedraitis pataikė iš toli, Shaquielle‘as Keithas – baudos metimą, o D.Tarvydas spurtą tęsė – 63:66.

Prieš paskutinį ketvirtį komandas skyrė viso labo 3 taškai (65:68), iš kurių neliko nieko po Sh.Keitho tritaškio – 71:70. Prienų klubas dabar turėjo iniciatyvą savo rankose, bet ją greitai paleido. M.Valinskas tritaškiu vėl leido savo komandai jaustis ramiau ir nors baudas prametė, šansą išnaudojo Timas Lambrechtas – 84:77. Baudų išbandymus dabar kėdainiškiai ėmė atlaikyti geriau ir artėjo pergalės link (88:79).

Prienų komandos naujokas Sh.Keithas per 13 minučių pelnė 7 taškus (1/1 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 kartus klydo, provokavo 2 pražangas, 2 kartus pažeidė taisykles ir rinko 3 naudingumo balus.

Šiose rungtynėse „Nevėžiui“ nepadėjo lyderis Artūras Žagaras.

„Labas Gas“: Karolis Giedraitis (4/8 trit.) ir Kyanas Andersonas (4/5 trit., 6 rez. perd.) po 18, Darius Tarvydas 13 (9 atk. kam.), Jamilas Wilsonas 12, Robertas Keliačius 10.

„Nevėžis“: Deshawnas Freemanas 21, Marius Valinskas 20 (5 atk. kam., 9 rez. perd.), Danielius Lavrinovičius 18, Bradley Davisonas 17 (3/6 trit.), Timas Lambrechtas 8 (11 atk. kam.).

Prieš savaitę Prienų komanda po 16 iš eilės nesėkmių pagaliau iškovojo pergalę, kai svečiuose 86:74 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.

Permainingai kovojantis Kėdainių klubas kabinasi į aštuntuką, o lygiai prieš du mėnesius namie įveikė „Nevėžį“ 89:81.