Lietuvos studentų krepšinio lygoje prasidėjo lemiamos kovos

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate sužaisti pirmieji ketvirtfinalio mūšiai: tvirtus žingsnius pusfinalio link žengė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Klaipėdos universiteto (KU) studentai, kitose porose užsimezgė intriga. Atomazga – netrukus.

VDU krepšininkams nesisekė stabdyti LCC komandos lyderį W.Simwingą (centre).<br>LSKL nuotr.

Feb 19, 2023, 2:47 PM

Pergales taip pat iškovojo Vilniaus universiteto (VU) bei Lietuvos sporto universiteto (LSU) vaikinai, tačiau jie prieš atsakomąsias dvikovas dar negali būti ramūs.

Į pusfinalį pateks geresnį dviejų rungtynių rezultatą pasiekusios komandos, todėl vasario 20 dieną laukia tikri mūšiai.

LSKL čempionų titulą gina VDU krepšininkai, kurie yra pasiekę skambių laimėjimų ir tarptautinėje arenoje.

Tritaškius svaidė lyg pašėlę

Tvirčiausiai gali jaustis daugkartiniai lygos čempionai VDU krepšininkai. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai Klaipėdoje net 43 taškų skirtumu – 115:72 (26:17, 29:16, 29:21, 31:18) sutriuškino LCC tarptautinio universiteto (LCC) komandą.

Kauno atstovai dar iki didžiosios pertraukos atitrūko 22 taškų skirtumu – 55:33 ir nemažinę apsukų smaginosi po LCC ekipos krepšiu.

VDU gretose žibėjo net 8 iš 9 tritaškių pataikęs Martynas Pocevičius. Jo sąskaitoje – 24 taškai ir 26 naudingumo balai. Po 18 taškų surinko Matas Repšys ir Amandas Urkis.

Kauniečių tritaškių pataikymas šiose rungtynėse siekė net 48 procentus (tikslą pasiekė 19 iš 40 tritaškių).

LCC komandą bandė gelbėti legionierius Wamulundi Simwinga, pelnęs 29 taškus, Martynas Navickas ir Filipas Radišičius surinko po 10 taškų.

Pripažino kauniečių jėgą

„Į Klaipėdą atvykome kovingai nusiteikę ir nuo pat dvikovos pradžios nesiruošėme juokauti. Toks susikaupimas davė saldžių vaisių – prieš atsakomąją ketvirtfinalio kovą galime būti ramūs. Pralaimėti namuose įmanoma, bet tokiu dideliu skirtumu – vargu“, – šypsojosi VDU treneris A.Juknevičius.

LCC tarptautinio universiteto strategas Gytis Krugelevičius pripažino, kad kovoti prieš čempionus – labai sudėtinga.

„Reikia pripažinti, kad didžiulis meistriškumo skirtumas. Sustabdyti VDU puolimo mašiną – sudėtinga“, – sakė LCC ekipos treneris.

Lygos vicečempionai Klaipėdos universiteto krepšininkai taip pat prieš atsakomąją dvikovą gali būti ramūs – Mindaugo Stašiaus auklėtiniai Kaune 35 taškų skirtumu – 112:77 (16:21, 28:9, 40:23, 28:24) nukovė Kauno kolegijos (KK) komandą.

LSU ramiai miegoti negali

Dviženkliu taškų skirtumu – 95:82 (30:21, 22:19, 27:13, 16:29) pergalę prieš namuose žaidusią Vilnius TECH komandą iškovojo LSU vaikinai, tačiau komandos treneris Ramūnas Butautas po dvikovos atviravo: „Skirtumas toks, kad ramiai miegoti negalime.“

LSU po trijų kėlinių pirmavo 26 taškų skirtumu – 79:53, tačiau aikštės šeimininkai ketvirtajame kėlinyje buvo sumažinę atsilikimą iki 11 taškų skirtumo – 82:93.

„Galiu pagirti Vilnius TECH komandą, kad nenuleido rankų ir kovojo iki galo. Taip jau susiklostė rungtynių pabaiga, kad viską reikės ištaisyti atsakomojoje dvikovoje Kaune. Skirtumas nėra toks, kokio norėtume“, – pripažino R.Butautas.

Didžiausia intriga išlieka tarp Kauno technologijos universiteto (KTU) ir VU komandų ketvirtfinalio poros. Po pirmojo mūšio Kaune 5 taškų pranašumą turi VU krepšininkai – jie šventė pergalę 70:65 (20:19, 18:12, 13:18, 19:16).

Abi komandos du kėlinius kovėsi itin atkakliai, tačiau trečiojo kėlinio pradžioje VU sugebėjo susikrauti dviženklį pranašumą – 41:31. Tuomet KTU sužaidė atkarpą 17:7 ir išlygino rezultatą – 48:48.

36-ąją dvikovos minutę vilniečiai vėl trūktelėjo į priekį – 65:55, tačiau iki dvikovos pabaigos KTU sugebėjo sumažinti skirtumą iki 5 taškų – 70:65.

„Pritrūko taiklumo iš po krepšio ir vidutinio nuotolio. Trūko užsivedimo ir energijos. Varžovai sužaidė protingiau ir laimėjo. Po rungtynių vyrams pasakiau: niekas neprarasta, mes privalome išvykoje sužaisti geriau. Mes išvykų rungtynių nebijome, viskas mūsų pačių rankose – reikia kautis, ir tiek, o 5 taškų skirtumas – nieko nereiškia“, – pabrėžė KTU treneris Lukas Šimkus. (LS)