Beprotiškoje dviejų pratęsimų ir 351 taško pasiutpolkėje Domantas Sabonis mačo nebaigė dėl pražangų

Neįtikėtiną krepšinio šou Los Andžele surengė „Clippers“ ir Domanto Sabonio atstovaujama „Sacramento Kings“ – po net dviejų pratęsimu ir įmetus 351 tašką pergalę šventė lietuvio komanda. „Sacramento Kings“ (34/25) klubas palaužė „Los Angeles Clippers“ (33/28) atstovus 176:175 (40:40, 36:40, 34:37, 43:36, 11:11, 12:11).

Domantas Sabonis<br> AFP/Scanpix nuotr.

Feb 25, 2023, 9:11 AM, atnaujinta Feb 25, 2023, 10:06 AM

D.Sabonis šioje dvikovoje pelnė iš viso 20 taškų (8/13 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.) , atsikovojo 10 kamuolių, tačiau jau pirmojo pratęsimo pradžioje dėl baudų limito privalėjo atsisėsti ant atsarginių žaidėjų suolo.

„Kings“ už ausų į pergalę tempė De'Aaronas Foxas ir Malikas Monkas. Būtent D.Foxo dvitaškis likus kovoti 36 sek. lėmė „Kings“ pergalę vieno taško skirtumu. "Clippers" turėjo dvi galimybes pelnyti taškus, tačiau abu  kartus šios komandos žaidėjai metė netaikliai.

Ketvirtame kėlinyje likus žaisti daugiau kaip 3 minutes „Clippers“ pirmavo solidžiu skirtumu 145:131. Tačiau kamuolį įkrovęs D. Sabonis pradėjo galingą „Kings“ ekipos spurtą – Sakramentas atkarpą sužaidė 15:2 ir pasivijo šeimininkus.

Paskutinėmis ketvirtojo ketvirčio sekundėmis Russellas Westbrookas metimu iš po krepšio padidino šeimininkų persvarą iki 3 taškų 151:148, bet pratęsimą galiausiai išplėšė Malikas Monkas.

Per pirmojo pratęsimo pirmąją minutę D.Sabonis atakoje gavo pražangą, puolė aiškintis, tačiau tai buvo jau šeštoji jo pražanga. Šis mačas tapo antruoju pagal rezultatyumą NBA čempionate.

Rekordiniu išlieka 1983-ųjų mačas tarp „Denver Nuggets“ ir „Detroito Pistons“, kurį po trijų pratęsimų laimėjo Detroito atstovai 186:184.

Per antrąjį pratęsimą „Clippers“ startavo 7 taškais be atsako, tačiau „Kings“ sugebėjo ir vėl atsitiesti ir galiausiai laimėjo kosminį krepšinį.

Šiame mače „Clippers“ gretose debiutavo Russellas Westbrookas. Starto penkete mačą pradėjęs atakų organizatorius per 39 minutes įmetė 17 taškų, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir pakartojo ekipos rekordą.

Tiek pat rezultatyvių perdavimų debiutiniame mače savo laiku atliko Andre Milleris.

nugalėtojams M.Monkas surinko 45 taškus, o De'Aaronas Foxas – 42 taškus ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 44 (10/13 dvit., 6/9 trit., 6/6 baud., 4 rez. perd., 3 per. kam., 2 blok., 45 naud.), Paulas George'as 34 (4/10 dvit., 5/8 trit., 11/14 baud., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld., 33 naud.), Normanas Powellas 24, Nicolasas Batumas 19 (5/10), Russellas Westbrookas 17 (14 rez. perd.).

„Kings“: Malikas Monkas 45 (9/12 dvit., 6/12 trit., 9/10 baud., 6 rez. perd., 38 naud.), De'Aaronas Foxas 42 (15/23 dvit., 2/4 trit., 6/11 baud., 5 atk. kam., 12 rez. perd., 5 per. kam., 43 naud.), Domantas Sabonis 20, Keeganas Murray 15, Kevinas Huerteris ir Harrisonas Barnesas po 11, Trey Lylesas 10.