Serbijos krepšininkai iškovojo paskutinį kelialapį į pasaulio čempionatą

Pirmadienį paaiškėjo paskutinioji rinktinė patekusi į pasaulio krepšinio čempionatą. Ja tapo Serbijos komanda, kuri paskutinėse atrankos rungtynėse namuose 101:83 (28:20, 18:21, 28:19, 27:23) nugalėjo Didžiosios Britanijos rinktinę.

Aleksa Avramovičius<br> FIBA nuotr.

Feb 27, 2023, 10:48 PM, atnaujinta Feb 27, 2023, 11:35 PM

Serbai pranašumą pergalei susikrovė trečiajame kėlinyje. Po pirmosios pusės Serbijos rinktinė pirmavo 46:41, tačiau po pertraukos pademonstravę puikų puolimą į lemiamą ketvirtį žengė pirmaudami 74:60, o šios persvaros jau nebešvaistė.

Serbus į pergalę vedė Aleksa Avramovičius. Belgrado „Partizan“ žaidėjas per 24 minutes surinko 20 taškų (4/4 dvit., 2/4 trit., 6/6 baud.), 2 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 20 naudingumo balų.

Serbija: Aleksa Avramovičius 20, Luka Mitrovičius 15, Ognjenas Dobričius 14.

Didžioji Britanija: Quinnas Ellisas 22, Carlas Wheatle’as 16, Aminas Adamu 14.

Serbijos rinktinė I grupėje su 6 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais užėmė 2-ąją vietą. Kartu su serbais iš grupės toliau žengė latviai (9/1) ir graikai (6/4). Savo pasirodymą atrankoje baigė Turkijos (4/6), Belgijos (4/6) ir Didžiosios Britanijos (1/9) rinktinės.

Serbams iškovojus paskutinį kelialapį paaiškėjo visos komandos, kurios dalyvaus pasaulio čempionate.

Europos atrankos zonoje kelialapius iškovojo Latvija, Graikija, Vokietija, Suomija, Slovėnija, Prancūzija, Lietuva, Juodkalnija, Ispanija, Italija, Gruzija ir Serbija.

Amerikos atrankos turnyre kelialapius iškovojo Kanada, JAV, Dominikonų Respublika, Venesuela, Puerto Rikas, Meksika ir Brazilija, Azijos – Australija, Naujoji Zelandija, Kinija, Libanas, Jordanija ir Iranas, Afrikos – Pietų Sudanas, Dramblio Kaulo Krantas, Angola, Egiptas ir Žaliasis Kyšulys.

Filipinai ir Japonija į pasaulio pirmenybes pateko kaip jų šeimininkės.

Pasaulio pirmenybės nuo rugpjūčio 25 dienos iki rugsėjo 10 dienos vyks trijose Tolimųjų Rytų valstybėse Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje.