Didesnės lietuvių pagalbos nesulaukusi „Baskonia“ sugebėjo metimu su sirena iškovoti pergalę prieš „Real“

Vitorijos „Baskonia“ (15/12) klubas su Roku Giedraičiu ir Tadu Sedekerskiu išvykos Eurolygos rungtynėse sugebėjo 85:81 (17:22, 23:21, 22:22, 23:16) parklupdyti Madrido „Real“ (18/8) krepšininkus.

R. Giedraitis<br>G. Bitvinsko nuotr.

2023-03-07 21:38, atnaujinta 2023-03-07 23:54

Likus rungtyniauti 3 minutes po Fabieno Causeuro tikslios baudos „Real“ krepšininkai dar pirmavo 79:73, tačiau Matthew Costello ir ir Markuso Howardo tritaškiai rezultatą išlygino.

Gabrieliui Decku su M.Costello apsikeitus dvitaškiais, komandos lemiamas atakas pasitiko rezultatui esant 81:81.

Likus rungtyniauti 13 sekundžių Walteris Tavaresas gavo bloką nuo Daltono Hommeso ir paskutinė rungtynių ataka priklausė „Baskonia“ komandai.

Lemiamas metimas buvo patikėtas M.Costello ir vidurio puolėjas tolimu metimu su pražanga skambant sirenai sugebėjo išplėšti pergalę.

Rungtynių herojus per 15 minučių pelnė 20 taškų (2/4 dvit., 5/8 trit., 1/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

Kur kas prasčiau sekėsi baskų lietuviams. R.Giedraitis per 28 minutes surinko 6 taškus (0/3 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.), 5 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 4 naudingumo balus.

Po traumos grįžęs T.Sedekerskis prie pergalės taškais neprisidėjo (0/2 trit.), tačiau atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 3 naudingumo balus.

„Real“: Džananas Musa 21, Walteris Tavaresas 13, Vincentas Poirier 10.

„Baskonia“: Matthew Costello 20, Darius Thompsonas 18, Maikas Kotsaras 13.

Baskai savo sąskaitoje turėdami 15 pergalių po 27 rungtynių užima 7-ąją vietą.

„Karališkasis“ klubas su 18 laimėjimų per 26 mačus užima 2-ąją vietą.

Pirmose tarpusavio rungtynėse „Baskonia“ šventė pergalę 92:86.