Itin nerezultatyviai žaidęs „Žalgiris“ Berlyną palieka su pergale

Kauno „Žalgirio“ (14/13) krepšininkai Eurolygoje atsitiesė po skaudžių nesėkmių. Antradienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vokietijoje sužaidė vienas nerezultatyviausių sezono rungtynių, tačiau 66:63 (15:14, 18:13, 11:18, 22:18) nugalėjo Berlyno ALBA (7/20).

ALBA – „Žalgiris“<br> zalgiris.lt nuotr.
 ALBA – „Žalgiris“<br>zalgiris.lt nuotr.
 ALBA – „Žalgiris“<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Mar 7, 2023, 8:00 PM, atnaujinta Mar 8, 2023, 1:49 AM

Komandos nuo pirmųjų minučių sunkiai rinko taškus ir antrajame kėlinyje likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes rezultatas buvo lygus 27:27.

Visgi, keturi Kevarriuso Hayeso taškai ir Luko Lekavičiaus dvitaškis leido svečiams iš Lietuvos į ilgąją pertrauką žengti su 6 taškų pranašumu.

Sėkminga žalgiriečių atkarpa buvo nutraukta pačioje trečiojo kėlinio pradžioje. „Žalgirio“ krepšininkai darė klaidas ir ALBA jomis pasinaudoję sugebėjo persverti rezultatą bei į lemiamą kėlinį žengti pirmaujant 45:44.

Ketvirtajame kėlinyje kova ir toliau vyko taškas į tašką, o paskutinė rungtynių minutė prasidėjo žalgiriečiams pirmaujant 59:58.

Isaiah Tayloras netrukus pelnė dvitaškį, o likus žaisti 18 sekundžių pataikė vieną baudos metimą ir kauniečiams suteikė 4 taškų persvarą – 62:58.

Jaleenas Smithas sugebėjo atsilikimą sumažinti, tačiau Edgaras Ulanovas likus rungtyniauti 6 sekundes tiksliais baudų metimais atrodė uždarė rungtynes.

Tačiau nieko panašaus! Luke’as Sikma per 2 sekundes pataikė tolimą metimą ir sumažino atsilikimą iki 1 taško, bet dvitaškį pataikęs Rolandas Šmitas uždarė rungtynes.

Šį sezoną kauniečiai tik du kartus metė mažiau nei 66 taškus. Gruodžio 9 dieną namų rungtynėse prieš Stambulo „Anadolu Efes“ kauniečiai pralaimėjo 60:86, o sausio 26 dieną „Žalgiris“ išvykoje 65:89 krito prieš Atėnų „Panathinaikos“.

Tiesa, sausio 13 dienos rungtynėse „Žalgiris“ taip pat pelnė 66 taškus ir tuomet išvykoje 66:61 palaužė Milano „Olimpia“.

ALBA: Maodo Lo, Jaleenas Smithas ir Luke'as Sikma po 10.

„Žalgiris“: Isaiah Tayloras 14, Edgaras Ulanovas 10, Achille Polonara 9.

Kauniečiai mačą pasitiko iškovoję vos vieną pergalę per paskutines 6 rungtynes Eurolygoje, o pastarosiose dviejose rungtynėse „Žalgiris“ 69:96 nusileido Madrido „Real“ ir 74:93 neprilygo „Barcelona“ komandoms.

Žalgiriečiai savo sąskaitoje turėdami 14 laimėjimų po 27 rungtynių rikiuojasi 8-oje pozicijoje.

Tuo tarpu ALBA savo sąskaitoje turi tik 7 pergales ir užima paskutinę, 18-ąją vietą.

Pirmose tarpusavio rungtynėse „Žalgiris“ namuose šventė pergalę 88:81.