Įspūdingai mačą pradėjusi Šaro vedama „Barcelona“ po to nuskendo – tapo „Fenerbahce“ auka

Po penkių Eurolygos pergalių iš eilės šios savaitės pradžioje Šarūno Jasikevičiaus vedama „Barcelona“ krito nuo pirmaujančios Pirėjo „Olympiakos“ ekipos 70:77, o jau penktadienį siekė atsitiesti išvykoje akistatoje su Stambulo „Fenerbahce“. Tačiau Šaro kariauna ir vėl krito 73:81 (30:18, 10:19, 16:24, 17:20).

R.Jokubaičio ir Š.Jasikevičiaus treniruojamos „Barcelona“ laukia lemiama kova.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Mar 10, 2023, 7:31 PM, atnaujinta Mar 10, 2023, 10:00 PM

„Barcelona“ be jokios žvalgybos puolė į priekį ir jau pirmame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą 16:6. Baigiantis kėliniui „Barca“ jau pirmavo 30:13, tačiau Stambulas pirmąjį ketvirtį pralaimėjo „tik“ 30:18.

Vis tik antrame ketvirtyje „Fenerbahce“ atsigavo po šalto dušo ir pradėjo artėti – po Scottie Wilbekino taškų skirtumas sumenko iki 25:33, o dar po kelių minučių ir 34:36.

Baigaintis antram kėliniui Tyleris Dorsey įsūdė tritaškį ir rezultatas tapo 37:37, bet ilsėtis katalonai išėjo pirmaudami 40:37.

Trečiame kėlinyje rezultatas tapo lygus 53:53 ir prasidėjo nervų karas.

Baigiantis ketvirčiui šeimininkai pabėgo 4 taškų skirtumu 59:55, o jį užbaigė 61:56.

„Fenerbahce“ ketvirto kėlinio 4-ąją min. buvo priekyje 65:60, tačiau tada techninę pražangą gavo Dimitris Itoudis ir „Barcelona“ sumažino atsilikimą iki 63:65.

Kai galiausiai „Barca“ išsiveržė į priekįė 68:67, tuomet S.Wilbekinas įmetė tritaškį, Marko Guduričius pridėjo dvitaškį ir jau „Fenerbahce“ buvo priekyje 72:68.

Maža to – turkai buvo nurūkę likus kovoti pusantros minutės 75:68, tačiau „Barca“ bandė gelbėti Nicolasas Laprovittola, pataikęs tritaškį. Tačiau ramiai kovoję turkai vėl pabėgo 79:71 ir nugalėjo.

Lietuvis Rokas Jokubaitis žaidė išties nedaug. Jis kovojo tik pirmoje akistatos pusėje 7 minutes ir pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškiai, 2/2 baudos metimai), sugriebė kamuolį ir surinko 3 naudingumo balus.

„Fenerbahce“: Johnathanas Motley 16, Marko Guduričius 15, Devinas Bookeris 13 (1/4 tritaškiai), Scottie Wilbekinas 12.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19, Tomašas Satoransky 14, Nicolasas Laprovittola 12, Janas Vesely 11.

Šaro „Barcelona“ pirmame savaitės mače krito nuo Pirėjo „Olympiakos“ 70:77.

Nepasisekė pirmame savaitės mače ir namie žaidusiam „Fenerbahce“ – jį įveikė Tel Avivo „Maccabi“ 78:74.

Pirmojo rato mače Šaro treniruojama ir Roko Jokubaičio atstovaujama „Barcelona“ namie 81:80 palaužė Turkijos klubą.

„Barcelona“ įžaidėjas Rokas Jokubaitis vidutiniškai Eurolygoje pelno po 5,5 taško, atlieka po 2,3 rezultatyvaus perdavimo, pataiko 46,7 proc. tritaškių, renka po 6 naudingumo balus.