Galingai startavęs „Pelicans“ su J. Valančiūnu galiausiai apmaudžiai kapituliavo prieš nesulaikomą S. Curry

NBA žvaigždės Zionas Williamsonas ir Stephenas Curry per šį reguliarųjį NBA sezoną taip ir nesusidūrė akis į akį – traumos sutrukdė šiems žaidėjams pasimatyti aikštėje, tačiau trečiadienį „Golden State Warriors“ San Franciske užbaigė keturių sezono rungtynių seriją prieš „New Orleans Pelicans“ ekipą pergale 120:109 (25:36, 21:27, 39:26, 35:20).

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix nuotr.

Mar 29, 2023, 7:51 AM, atnaujinta Mar 29, 2023, 8:09 AM

Tad komandos pasidalino šiame sezone po dvi pergales ir sėkmė lydėjo namuose kovojančius klubus.

„Pelicans“ (38/38) be Z.Williamsono žaidė jau 38-ąsias rungtynes iš eilės, o į San Franciską atvyko po pirmadienio pergalės prieš „Portland Trail Blazers“ 124:90.

Per šį mačą lietuvis Jonas Valančiūnas pasiekė sezono klubo rekordą – pelnė 10 taškų, tačiau atsikovojo net 21 kamuolį. Uteniškio absoliutus NBA rekordas – 25 kamuoliai.

Tuo tarpu „Warriors“ pirmadienį turėjo laižytis žaizdas, patirtas dėl brangiai kainuojančio pralaimėjimo „Minnesota Timberwolves“ namuose 99:96, kuris leido Minestai įsitaisyti šeštoje Vakarų konferencijos vietoje, nustumdama „Warriors“ į septintąją.

Naujasis Orleanas buvo iškovojęs penkias pergales iš eilės, jau matuodamasis įkrintamųjų NBA kovų dalyvio aprangą.

Šioje dvikovoje pirmoji mačo dalis gerai nuteikė svečius – jie dominavo ir ilsėtis išėjo pirmaudami 63:46, nors buvo susikrovę ir 20 taškų pranašumą 63:43.

Nors S.Curry kariauna trečiame kėlinyje domimavo ir leidosi vytis „Pelicans“, pastarieji vis dar siekė išlaikyti persvarą 82:74.

Ne itin daug pagalbos sulaukta iš J.Valančiūno, kuris per tris kėlinius buvo surinkęs 7 taškus ir atsikovojęs 8 kamuolius.

Lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu ir pabėgo 105:98. Likus kovoti 3 minutes po dar vieno S.Curry tritaškio skirtumas jau padidėjo iki dviženklio skaičiaus 111:101.

Galiausiai „Warriors“ iškovojo jai būtiną pergalę ir jau turi 40 laimėjimų bei trumpam susigrąžino šeštąją poziciją Vakaruose.

Tai buvo šio sezono „Warriors“ sugrįžimas į žaidimą – pralaimėdama 20 taškų skirtumu San Francisko ekipa šiemet dar nebuvo laimėjusi.

Iš viso S.Curry pelnė net 39 taškus, pataikęs 8 tritaškius iš 15.

J.Valančiūnas šioje dvikovoje pasižymėjo 11 (5/7 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.) taškų, 9 atsikovotais kamuoliais ir 5 rezultatyviais perdavimais.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 26 (8/21 dvit., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Trey'us Murphy 21 (4/6 trit.), CJ McCollumas 15, Herbertas Jonesas 13, Jonas Valančiūnas 11.

„Warriors“: Stephenas Curry 39 (6/10 dvit., 8/15 trit.), Jordanas Poole 21, Klay'us Thompsonas 17 (5/11 trit.), Donte'as DiVincenzo ir Jonathanas Kuminga po 13.