Dramatiškame ketvirtfinalio starte – Mažeikių klubo pergalė

Po dramatiškos kovos Mažeikių „M Basket“ pergalingai startavo „7bet-NKL“ ketvirtfinalio etape. Dariaus Dimavičiaus auklėtiniai namie 72:70 (8:23, 21:13, 20:12, 23:22) palaužė „Vyčio-VDU“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1–0.

Artūras Jomantas.<br> NKL nuotr.

Mar 30, 2023, 8:18 AM

Antrosios serijos rungtynės vyks šeštadienį 19.30 val. Šakiuose.

Galingai mačą pradėję svečiai antrajame kėlinyje įgijo 18 taškų persvarą (28:10), tačiau trečiajame ketvirtyje mažeikiškiai persvėrė rezultatą savo naudai (47:46).

Likus 32 sekundėms iki rungtynių pabaigos šeimininkai turėjo 9 taškų persvarą (69:60). Vis tik tuomet „Vytis-VDU“ kilo į lemiamą šturmą, kai tiksint paskutinėms 2 sekundėms Titas Januševičius sumetė baudas ir komandas skyrė tik vienas metimas (70:72).

Tada Simas Jasaitis išsimesdamas kamuolį iš užribio suklydo ir netyčia perdavė jį „Vyčio-VDU“ žaidėjui Gabrieliui Celkai, o pastarasis atliko perdavimą T. Januševičiui, kuris prametė paskutinį metimą.

Mažeikių komandai Karolis Guščikas per 36 minutes pelnė 19 taškų (6/12 dvit., 7/11 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 38 naudingumo balus.

Šarūnas Valunta per 28 minutes pridėjo 16 taškų (2/5 dvit., 1/3 trit., 9/12 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus bei 20 naudingumo balų.

„Vyčio-VDU“ ekipos gretose išsiskyrė Erikas Jermolajevas, kurio sąskaitoje per 18 minučių buvo 13 taškų (6/8 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), 5 atkovoti kamuoliai bei 12 naudingumo balų.

Mažeikių komandoje taškų nepelnė Ginas Mulevičius ir Mindaugas Motuzas, o „Vyčio-VDU“ ekipoje – tik Domas Uosis.

„M Basket“: Karolis Guščikas 19 (6/12 dvit., 7/11 baud., 14 atk. kam., 4 blok., 38 naud.), Šarūnas Valunta 16 (9/12 baud.), Jokūbas Rubinas (3/8 dvit., 2/5 trit., 4 rez. perd.) ir Karolis Babušis (4/7 trit.) po 14, Simas Jasaitis 7 (2/7 dvit., 10 atk. kam.).

„Vytis-VDU“: Erikas Jermolajevas 13 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), Titas Januševičius 12 (3/11 dvit., 6/6 baud., 5 atk. kam.), Karolis Kokoška 11 (3/4 trit.), Augustinas Mikštas 9, Rokas Mačiulis (1/6 trit.) ir Eimantas Žilius (5 atk. kam.) po 7.