Eurolygos prestižo mače „Panathinaikos“ ir vėl krito prieš ALBA

Penktadienį buvo žaidžiami priešpaskutinio Eurolygos turo mačai. Nieko nelemiančioje dvikovoje namie kovojęs du lietuvius turintis Atėnų „Panathinaikos“ santykius aiškinosi su Berlyno ALBA. Ši dvikova Atėnų ekipai buvo svarbi kaip siekis atsirevanšuoti, mat Berlyne ji pralaimėjo net 29 taškų skirtumu. „Panathinaikos“ ir antrą kartą šiame sezone neįkando vokiečiams, nusileidęs 84:88 (17:25, 25:24, 26:17, 16:22) ir iškovojo 12-ąją pergalę.

Marius Grigonis<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Marius Grigonis<br>AFP/Scanpix nuotr.

Apr 7, 2023, 8:42 PM, atnaujinta Apr 7, 2023, 11:12 PM

Vokiečiai jau pirmojo kėlinio 4 min. įsiveržė į priekį 12:2, o po dešimties minučių kovos pirmavo 23:15. Kad ir ką darė „Panathinaikos“ ir antrame kėlinyje, ALBA ramiai vadovavo akistatos eigai ir buvo priekyje 41:36, o ilsėtis išėjo pirmaudama 49:42.

Antrame kėlinyje karaliavo lietuviai, kurie pelnė 13 taškų iš visų 25 pelnytų: Marius Grigonis antrame ketvirtyje įmetė visus 11 taškų, o Artūras Gudaitis per du kėlinius – 6 taškus.

Tačiau jau trečiame kėlinyje sužaidę atkarpą 24:14, Atėnų krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai 66:63, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 68:66.

Ketvirtame kėlinyje ALBA pabėgo 75:71 ir tada graikai surengė spurtą 12:4 ir vėl pirmavo 83:79.

Likus grumtis 52 sek. Maodo Lo išlygino rezultatą 84:84. Tas pats M.Lo likus kovoti 17 sek. išvedė Beryno klubą į priekį 86:84.

Galiausiai Yanni Wetzellis pataikė dar ir du baudos metimus ir vokiečiai nugalėjo 88:84.

Marius Grigonis buvo tarp rezultatyviausių žaidėjų, pelnęs 15 taškų, o Artūras Gudaitis pridėjo 8 taškus.

„Panathinaikos“: Dwayne‘as Baconas 16, Marius Grigonis 15, Georgios Papagiannis 13.

ALBA: Jaleenas Smithas 14, Maodo Lo 13, Johannesas Thiemannas 11.

Graikų ekipa pastaruoju metu buvo atsigavusi, laimėjusi 3 iš pastarųjų 6 mačų ir iš viso varžybose triumfavusi 11 kartų.

Praėjusiame ture „Panathinaikos“ nusileido etatiniam varžovui Pirėj „Olympiakos“ 73:81.

ALBA turėjo dviejų nesėkmių seriją, praėjusią savaitę pralaimėjusi „Barcelona“ klubui 56:72.

Vokiečiai turi 10 laimėjimų ir yra priešpaskutiniai, beveik neturintys šansų pakilti aukščiau.

Tarpusavio dvikovoje pirmame rate vokiečiai tiesiog nušlavė „Panathinaikos“ 94:65.