„Partizan“ palaidojo vieną „Žalgirio“ viltį – serbai Eurolygoje lietuviams nepavejami

Penktadienį Eurolygoje žaidė kelialapį į ketvirtfinalį jau sau garantavusi „Monaco“ komanda su Donatu Motiejūnu ir Belgrado „Partizan“ ekipa. Serbai buvo vieni iš Kauno „Žalgirio“ varžovų dėl likusių dviejų kelialapių į atkrintamuosius mačus. Tik du „Partizan“ pralaimėjimai ir lietuvių sėkmė lemtų, jog žalgiriečiai turnyro lentelėje aplenktų serbus. To neįvyko – Željko Obradovičiaus kariauna įveikė „Monaco“ 88:84 (18:22, 24:13, 20:21, 26:28) ir turi kelialapį į atkrintamuosius mačus.

„Partizan“ krepšininkai<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Donatas Motiejūnas<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 7, 2023, 9:36 PM, atnaujinta Apr 8, 2023, 8:38 AM

Nors pradžioje „Monaco“ atrodė galingiau, antrame kėlinyje atsibudę serbai persvėrė rezultatą 29:28 ir ilsėtis išėjo pirmaudami 42:35. Trečiame ketvirtyje Belgrado atstovai surengė šou 9:3 ir padidino pranašumą iki 51:38.

Prancūzijos klubas kiek galėdamas siekė vytis ir ketvirtojo kėlinio 5 min. skirtumas sumenko iki 71:75, o dar po minutės jau „Monaco“ pirmavo 76:75.

Paskutinę mačo minutę „Partizan“ pirmavo 81:80 ir tuomet, likus 16 sek., tritaškį pelnė Kevinas Punteris ir padidino atotrūkį 84:80. Tai lėmė, kad prancūzai skirtumo nepanaikino.

Prancūzijos ekipai atstovaujantis D.Motiejūnas per 17 minučių pelnė 10 taškų (3/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos metimai), sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą.

„Monaco“: Elie Okobo 23, Alpha Diallo 11, Donatas Motiejūnas, Donta Hallas ir Jordanas Loydas po 10.

„Partizan“: Zachas LeDay‘us ir Aleksa Avramovičius po 22, Alenas Smailagičius ir Jamesas Nunnally po 12.

Serbijos komanda kaip ir Vitorijos „Baskonia“ bei „Žalgiris“ iki šios akistatos su „Monaco“ turėjo po 18 laimėjimų.

„Partizan“ iškovojo 19-ąją sėkmę ir tapo nepavejama kauniečiams. Mat pralaimėjus paskutiniame ture, o kauniečiams laimėjus, tarpusavio dvikovos taškų pliusas priklauso serbams. Jie įmetė 25 taškais daugiau.

Todėl Kauno ekipai reikia įveikti paskutiniame ture Miuncheno „Bayern“ ir tikėtis „Baskonia“ arba Stambulo „Fenerbahce“ nesėkmės.

Praėjusiame ture Belgrado klubas įveikė net Madrido „Real“ 104:90 ir įsitaisė septintoje turnyro lentelės vietoje.

„Monaco“ prajusiame ture šiaip ne taip susitvarkė su vienu iš turnyro autsaiderių Miuncheno „Bayern“ 84:81.

Pirmame rate serbai nušlavė nuo savo kelio Prancūzijos čempionato vieną iš lyderių 100:80.

„Nauja diena“: R. Žemaitaitis sulaužė priesaiką – ar gali kandidatuoti?