Įspūdingos J. Valančiūno kovos dėl kamuolių nepakako – „Pelicans“ sezonas baigtas

„New Orleans Pelicans“ klubas su Jonu Valančiūnu NBA Vakarų konferencijos įkrintamosiose varžybose 118:123 (29:32, 34:25, 24:39, 31:27) nusileido „Oklahoma City Thunder“ ekipai ir baigė savo sezoną.

AP/Scanpix nuotr.

Apr 13, 2023, 7:27 AM, atnaujinta Apr 13, 2023, 8:20 AM

Po dviejų kėlinių lietuvio atstovaujamas „Pelicans“ klubas pirmavo 63:57, tačiau tuomet lyderio vaidmens svečių komandoje ėmėsi Shai Gilgeous-Alexanderis.

Gynėjas trečiojo ketvirčio metu pelnė net 17 taškų, kas leido „Thunder“ ekipai lemiamą kėlinį pasitikti pirmaujant 96:87.

Garsiai savų sirgalių palaikomi „Pelicans“ krepšininkai nepalūžo ir sužaidus 4 minutes ketvirtajame kėlinyje išsiveržė į priekį 101:100.

Paskutinė rungtynių minutė prasidėjo šeimininkams pirmaujant 114:113. Likus žaisti 28 sekundes S.Gilgeous-Alexanderis po prasiveržimo pelnė dvitaškį ir išvedė „Thunder“ komandą į priekį.

B.Ingramui prametus dvitaškį prie baudų linijos keliavo Joshas Giddey. Abu metimus realizavęs gynėjas svečiams suteikė 3 taškų pranašumą. Likus rungtyniauti 10 sekundžių B.Ingramas baudų metimais galėjo sumažinti atsilikimą iki 1 taško, tačiau puolėjas pataikė tik vieną baudą.

Prie baudų linijos stojęs „Thunder“ krepšininkas pataikė abu baudų metimus, po kurių svečiai iš Oklahomos pirmavo 119:115. B.Ingramo tritaškis likus žaisti 4 sekundes dar suteikė vilties šeimininkams, tačiau per paskutines akimirkas stebuklo Naujojo Orleano klubas nebesukūrė.

Lemiamo ketvirčio metu J.Valančiūnas gindamasis užlipo ant Brandono Ingramo kojos ir pasisuko čiurną. Nepaisant to, likus žaisti 28 sekundes lietuvis grįžo į aikštelę.

J.Valančiūnas ant parketo praleido 30 minučių, per kurias pelnė 16 taškų (6/8 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 18 kamuolių (6 puolime), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo.

„Thunder“ komandą į priekį vedė Joshas Giddey. Australas surinko 31 tašką (8/15 dvit., 3/7 trit., 6/7 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 10 rezultatyvių perdavimų, 1 bloką ir 2 klaidas.

„Pelicans“ gretose lyderio vaidmens ėmėsi B.Ingramas. Puolėjas per 37 minutes pasižymėjo 30 taškų (9/17 dvit., 1/2 trit., 9/11 baud.), 6 atkovotais kamuoliais, 7 rezultatyviais perdavimais, 1 blokuotu metimu ir 4 klaidomis.

Penktadienį 4 val. 30 min. Lietuvos laiku „Thunder“ išvykoje susitiks su „Minnesota Timberwolves“ krepšininkais. Rungtynių nugalėtojas iškovos paskutinį kelialapį į atkrintamąsias varžybas, kur jų lauks Vakarų konferencijos nugalėtojai – „Denver Nuggets“ krepšininkai.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30, Trey’us Murphy 21, Herbertas Jonesas 20.

„Thunder“: Shai Gilgeous-Alexanderis 32, Joshas Giddey 31, Luguentzas Dortas 27.