Kovoje dėl 7-osios vietos „Neptūnas“ užtvenkė „Nevėžį“: lėmė trečiasis kėlinys

LKL čempionate antradienį 28-ojo turo rugtynėse Klaipėdoje tarp koja kojon žengiančių komandų „Neptūnas“ (13/15) įveikė Kėdainių „Nevėžio“ (12/16) krepšininkus 97:91 (15:27, 27:24, 34:18, 21:22).

Klaipėdos „Neptūnas“.<br>LKL/BNS nuotr.
 Klaipėdos „Neptūnas“.<br>LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 18, 2023, 6:21 PM, atnaujinta Apr 18, 2023, 9:07 PM

Po dviejų kėlinių šeimininkai atsiliko 42:51, bet trečiajame galingai spurtavo ir atitrūko 76:69.

Prieš tarpusavio akistatą komandos dalinosi 7–8 vietomis ir viena pergale lenkė „Šiaulius“.

Prieš kelias dienas „Neptūnas“ būtent šiauliečius įveikė svečiuose (89:87).

„Nevėžio“ legionieriai padėjo savo ekipai išsiveržti į priekį (18:9), o Darylo Douallos baudos metimas pirmąsyk skirtumą vertė dviženkliu – 22:12. „Neptūnui“ sunkiai sekėsi artėti, vis tik ketvirčiui įpusėjus Oskaras Pleikys deficitą mažino labiau – 29:36.

Gerą atkarpą surengęs „Nevėžis“ vėl jautėsi tvirčiau (44:32), bet pranašumą dar kartą švaistė – 46:42.

Po pertraukos užvirė dar atkaklesnė kova, kuri buvo gana lygi. Po D.Douallos taškų kėdainiškiai pirmavo 66:58, tačiau Rinaldo Malmanio ir M.Jogėlos dėka „Neptūnas“ ėmė kvėpuoti į nugaras – 68:69. O.Pleikys rodė lyderystę ir taip klaipėdiečiai perėmė mačo kontrolę – 76:69.

Nors ir sunkiai, tačiau priekyje „Neptūnas“ laikėsi ir toliau.

Artūras Žagaras ir Marius Valinskas intrigą didino (84:85), vis tik Deividas Gailius ramino varžovus tritaškiu – 88:84.

Dar tritaškį smeigė M.Girdžiūnas, o „Neptūnas“ artėjo pergalės link, nors pražangų limitą išnaudojo D.Gailius – 93:85. Svečiai rankų nenuleido – po A.Žagaro tritaškio atsilikimas siekė vos 4 taškus (89:93), bet pergalės šeimininkai nebepaleido iš rankų.

Dėl kojos traumos rungtynes praleido „Neptūno“ lyderis Austinas Wiley.

„Neptūnas“: Matas Jogėla (5 atk. kam.) ir Žygimantas Janavičius (8 rez. perd.) po 19, Mindaugas Girdžiūnas 15, Oskaras Pleikys 12 (8 atk. kam.), Deividas Gailius 11, Rokas Gustys 10 (7 atk. kam.).

„Nevėžis“: Danielius Lavrinovičius 19, Artūras Žagaras (6 atk. kam., 9 rez. perd., 4/7 trit.) ir Bradley Davisonas – po 16, Deshawnas Freemanas 12 (7 atk. kam.), Timas Lambrechtas 11.