Jonavos klubas sudegino „Labas GAS“ viltis pakilti iš paskutinės vietos

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) špagas sukryžiavo buvęs ir dabartinis Virginijaus Šeškaus klubai. Prienų „Labas GAS“ (4–27) savo arenoje 69:72 (15:18, 25:18, 15:19, 14:17) krito prieš Jonavos „CBet“ (16–14).

„Labas GAS“ krepšininkai<br>LKL nuotr.

Apr 28, 2023, 5:57 PM, atnaujinta Apr 28, 2023, 8:41 PM

Rungtynėse gerokai sėkmingiau startavo svečiai, per keturias minutes atitrūkę 10:2, tačiau toks tempas ilgai išlaikytas nebuvo. Prieniškiai ilgai laikėsi koviniu atstumu, o prieš ilgąją pertrauką Dominykas Domarkas spėjo tritaškiu rezultatą išlyginti – 32:32. Antrąjį ketvirtį Kyanas Andersonas baigė išprovokuodamas pražangą metimu iš toli ir realizuodamas baudų metimus – 40:36.

Trečiajame kėlinyje jau standartinę techninę pražangą gavo V. Šeškus, o jo auklėtiniai išliko besivejančiųjų vaidmenyje (52:53). Rezultatą trumpam persvėrė Vytautas Šulskis, tačiau kėlinį vėl sėkmingiau uždarė „Labas GAS“ – pasižymėjo Justinas Jogminas (55:55).

Ketvirtajame kėlinyje susižeidęs čiurną rungtynes paliko Aurimas Majauskas, o aikštėje užvirė itin atkakli kova. Darius Tarvydas pataikė svarbų tritaškį, tačiau paskutinę minutę Jeffery Garrettas pradėjo jam atsakydamas tuo pačiu – 70:66. Dvitaškiu su pražanga pasižymėjo tris taškus per ataką nuskynęs K. Andersonas. Goranas Huskičius išprovokavo J. Jogmino pražangą ir sumetė baudų metimus (72:69), o prieniškių bandymas gelbėtis baigėsi dviem netaikliais tritaškiais.

Prienų klubas antrajame mače paeiliui vertėsi be suspenduoto stratego Mariaus Kiltinavičiaus, kurį pavadavo Andrius Ulčickas. Jonavos komanda neturėjo traumuoto Luko Kreišmonto, apsirgusių Edvino Šeškaus ir trenerio asistento Virginijaus Sirvydžio, o štabo sprendimu nuo suolo nepakilo Evanas Maxwellas.

„CBet“ pastaruoju metu žaidžia banguotai ir per šešis mačus buvo iškovoję tik vieną pergalę. Nežiba ir prieniškiai, fiksavę keturių pralaimėjimų seriją. Tiesa, prieš jonaviškius „Labas GAS“ šį sezoną buvo kovingi, nežymiai pralaimėję namie (74:80) ir triumfavę išvykoje (85:74).

Rezultatyviausiu šio mačo žaidėju tapo ne nugalėtojų atstovas. K. Andersonas per 26 minutes pelnė 23 taškus (2/5 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 7/7 baudų metimų), atkovojo vieną ir perėmė kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė ir surinko 21 naudingumo balą.

Prieniškių neišgelbėjo ir geresnė kova dėl kamuolių (33:31), be klaidų mesti baudų metimai (11/11) ir nekritę svečių tritaškiai (5/18, 28 procentai). „Labas GAS“ galimybes laimėti ribojo 18 klaidų.

„CBet“ šia pergale pavijo penktąją vietą užimantį Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (16–14) klubą, bet reikšmingesnis rezultatas tai yra prieniškiams. Šie pralaimėję prarado šansus pakilti iš paskutinės lygos vietos, nes per du likusius mačus neaplenks tarpusavio pranašumą turinčių „Gargždų“ (6–24).

„Labas GAS“: Kyanas Andersonas 23 (4/7 tritaškių, 4 klaidos), Darius Tarvydas 14, Karolis Giedraitis 8, Jordanas Williamsas (5 atk. kam., 4 rez. perd., 5 klaidos), Dominykas Domarkas (1/6 tritaškių, 6 atk. kam.) ir Domantas Vilys po 6.

„CBet“: Goranas Huskičius (8 atk. kam.) ir Jeffery Garrettas (3/6 tritaškių) po 19, Dovis Bičkauskis 11 (3 per. kam.), Martinas Laksa 9 (5 atk. kam.), Glynnas Watsonas 5 (2/9 metimų, 5 pražangos, 1 naud. bal.).