„Real“ išlaiko viltį Eurolygoje – 15 taškų deficitą panaikinę madridiečiai palaužė „Partizan“ krepšininkus

Antradienį „Štark“ arenoje paskutinių sekundžių dramą 82:80 prieš Belgrado „Partizan“ laimėjęs Madrido „Real“ išlaiko viltį patekti į Kaune vyksiantį finalinį ketvertą.

Nigelis Willamsas-Gossas (su kamuoliu)<br> AP/Scanpix nuotr.
„Partizan“ – „Real“<br> SIPA/Scanpix nuotr.

May 2, 2023, 9:15 PM, atnaujinta May 2, 2023, 11:39 PM

Karštoje „Štark“ arenos atmosferoje kur kas geriau rungtynes pradėjo „Partizan“ krepšininkai. Svečiai darė vieną klaidą po kitos, o šeimininkai pelnė pirmuosius 12 rungtynių taškų.

Puikų puolimą išlaikę „Partizan“ pirmąjį ketvirtį užbaigė pirmaudami 32:19.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje „Partizan“ turėjo ir 15 taškų pranašumą (41:26), tačiau galiausiai „Karališkojo“ klubo krepšininkai sugebėjo sustabdyti Belgrado puolimo mašiną ir antrąją rungtynių pusę pasitiko atsilikdami 45:48.

Po ilgosios pertraukos svečiai sugebėjo pratęsti sėkmingą žaidimą ir į lemiamą ketvirtį žengė jau pirmaudami 66:63.

Paskutinė rungtynių minutė prasidėjo rezultatui esant lygiam 77:77. Likus žaisti 24 sekundes tritaškį smeigęs Nigelis Willamsas-Gossas išvedė „Real“ krepšininkus į priekį.

Jamesui Nunnally prametus tolimą metimą Mario Hezonja baudomis padidino svečių pranašumą iki 5 taškų.

Zachas LeDay’us likus žaisti 3 sekundes pataikė tolimą metimą nuo lentos, o „Real“ krepšininkai išsimetinėdami kamuolį iš užribio suklydo, tačiau „Partizan“ nebespėjo sukurti sėkmingos atakos.

Nugalėtojus į priekį po traumos sugrįžęs Walteris Tavaresas. Aukštaūgis per 35 minutes pasižymėjo 26 taškais (11/14 dvit., 4/5 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyviais perdavimais, 3 blokais, 1 klaida ir net 41 naudingumo balu.

„Partizan“: Zachas LeDay’us ir Alenas Smailagičius po 15, Jamesas Nunnally 13.

„Real“: Walteris Tavaresas 26, Nigelis Williamsas-Gossas 22, Mario Hezonja 12.

Serijoje iki 3 pergalių „Partizan“ pirmauja 2:1. Ketvirtosios rungtynės Belgrade vyks ketvirtadienį.

Željko Obradovičiaus auklėtiniai pirmąsias rungtynes Madride laimėjo 89:87, o antrąsias 95:80.

Tiesa, antrosios rungtynės buvo nutrauktos anksčiau laiko, kadangi „WiZink Center“ arena virto vienu dideliu muštynių ringu.

Po Sergio Llullo grubios ir nesportiškos pražangos prieš Keviną Punterį abiejų komandų žaidėjai kibo vieni kitiems į atlapus, o teisėjams teko diskvalifikuoti net 21 krepšininką.

Dėl diskvalifikacijų „Partizan“ komandai rungtynėse padėti negalėjo Mathias Lessort’as ir Kevinas Punteris, o „Real“ priverstas verstis be Gabrielio Decko ir Geurschono Yabusele.

Prieš trečiąsias serijos rungtynes įpykusius Serbijos aistruolius bandė raminti tiek „Partizan“ treneris, tiek komandos direktorius ir net „Štark“ arenos vykdomasis direktorius.