J. Hardenas dukart palaidojo „Celtics“ svajonę iš Filadelfijos namo išsivežti pergalę

NBA Rytų konferencijos pusfinalyje – ir vėl lygybė. Išvykoje kovojusi „Boston Celtics“ ekipa po pratęsimo 115:116 (19:27, 31:32, 33:33, 24:15, 8:9) krito prieš „Philadelpia 76ers“, o mačo herojumi tapo Jamesas Hardenas. Jis likus žaisti ketvirtame kėlinyje 16 sekundžių išlygino rezultatą, o varžovus palaidojo per pratęsimą pataikęs lemiamą tritaškį.

Jamesas Hardenas<br> AFP/Scanpix com. nuotr.

May 8, 2023, 7:08 AM, atnaujinta May 8, 2023, 10:19 AM

Šeimininkai nuo mačo pradžios išsiveržė į priekį ir po truputį didino persvarą. „76ers“ turėjo šiek tiek matomą pranašumą – 59:50, po to padidino jį iki 15 taškų. Tačiau „Celtics“ ketvirtame kėlinyje po Marcuso Smarto, Jayleno Browno ir Jaysono Tatumo pastangų išlygino rezultatą 96:96.

Maža to, Bostonas buvo priekyje ir 105:100. Kai „Celtics“ pirmavo 107:105, likus žaisti 16 sekundžių Jamesas Hardenas išlygino rezultatą ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Per jį svarbiais tritaškiais lemiamu momentu apsikeitė J.Tatumas ir likus grumtis 18 sek. tas pats J.Hardenas – po jo metimo „76ers“ buvo priekyje 116:115. Lemiamas svečių metimas buvo patikėtas M.Smartui ir jis jį pataikė, tačiau metė jis jau po laiko.

Mačo herojumi tapęs J.Hardenas per 47 minutes pelnė 42 taškus (10/14 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius. Per visus keturis šios serijos mačus J.Hardenas buvo itin matomas ir laikomas pagrindiniu sėkmės kalviu.

10 kartų „Visų žvaigždžių“ mače dalyvavęs gynėjas į šią rungtynes pakvietė šaudynių metu sužeistą ir žemiau juosmens paralyžiuotą gerbėją Johną Hao.

Gulint ligoninėje vaikinas užmezgė ryšį su J.Hardenu, kuris pažadėjo jam ir rungtynių bilietus.

„Jis stiprus, jis atsigauna, labai sėkmingai atsigauna“, – tikino J.Hardenas. – Jaučiu, kad mano misija yra suteikti jam tą šviesą, šypseną, kurios jis nusipelnė. Tikiuosi, kad šiandien jam buvo viena iš tų dienų, kai jis gali šypsotis“.

Po dvikovos jis padovanojo vaikinui savo sportbačius.

Tuo tarpu Bostono lyderis J.Tatumas atrodė kukliau – per 47 minutės įmetė 24 taškus (8/14 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 5/7 baudų metimų), atsikovojo 18 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Serijos rezultatas tapo lygiu 2:2, o penktosios rungtynės vyks antradienį Bostone.

„76ers“: Jamesas Hardenas 42 (8 atk. kam., 6/9 tritaškių, 9 rez. perd., 4 per. kam.), Joelis Embiidas 34 (13 atk. kam.), Tyrese’as Maxey 14.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 24 (18 atk. kam., 6 rez. perd., 4 blokai), Jaylenas Brownas 23, Marcusas Smartas 21, Malcolmas Brogdonas 19 (5/8 tritaškių), Derrickas White’as 12.