Sirgaliams nusilenkęs G. Bartzokas žvelgė į įspūdingą kėlinį: „Tikrai saldu“

Kaunas? Lietuva? Penktadienio vakare „Žalgirio“ arena virto Pirėjaus atstovybe Baltijos šalyse. Išprotėję „Olympiakos“ sirgaliai užtvindė Nemuno salą ir traukė pergalės dainas – Graikijos milžinas sėkmingai pradėjo Eurolygos finalo ketverto kovas.

Rungtynių akimirka.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

May 19, 2023, 8:58 PM, atnaujinta May 19, 2023, 9:00 PM

Geogrios Bartzoko auklėtiniai turnyro pusfinalyje 76:62 pranoko „Monaco“ ekipą, kuriai atstovauja Donatas Motiejūnas, ir žengė šešerių metų pertraukos žengė į Eurolygos finalą.

Rungtynės Nemuno saloje prasidėjo su „Žalgirio“ arenoje tvyrojusia įtampa – tiek viena, tiek ir kita komanda sunkiai tvarkėsi su įtampa, pasipylė klaidos, metimai skriejo pro šalį ne tik „iš žaidimo“, bet ir nuo baudų linijos.

Pirmieji su nervais kiek geriau susitvarkė „Monaco“ krepšininkai – keli Mike'o Jameso tolimi metimai padėjo Saša Obradovičiaus auklėtiniams atitrūkti ir jie po pirmojo kėlinio pirmavo 20:14.

Antrajame kėlinyje vyko permaininga kova – ketvirčio pradžioje Graikijos komanda surengė spurtą ir išlygino skaičius švieslentėje, bet vėliau sekė galinga „Monaco“ atkarpa ir D.Motiejūnas kartu su savo komandos draugais įgijo dviženklį pranašumą.

Emocijos virė ne tik aikštėje, bet ir tribūnose – užsikūrę „Olympiakos“ sirgaliai antrojo kėlinio metu pradėjo pilti alų ant VIP tribūnoje mačą stebėjusių žiūrovų, nuraminti aistras prireikė ir apsaugos.

Į ilgąją pertrauką „Monaco“ išėjo pirmaudama 41:29.

„Neturiu daug ką pasakyti apie šias rungtynes. Nutiko tai, kas buvo akivaizdu – mes daug nervavomės. Pirmoje rungtynių pusėje tai matėsi plika akimi – prametėme laisvus metimus. Suskaičiavau net devynias netaiklias baudas.

Su savo gynyba taip pat per daug lengvai leidome jiems nardyti po krepšiu“, – po dvikovos pridūrė „Olympiakos“ treneris G.Bartzokas.

Viskas aukštyn kojomis apsivertė trečiajame kėlinyje – „Olympiakos“ ketvirtį pradėjo spurtu 14:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai.

„Prieš antrąją rungtynių pusę drabužinėje daug diskutavome, ką reikia pakeisti, stengiausi nuraminti žaidėjus. Po pertraukos demonstravome visai kitą žaidimą. Po dvikovos žurnalistas man pasakė, kad kėlinys baigėsi 27:2.

Tikrai saldu taip sužaisti gynyboje. Susigrąžinome pasitikėjimą savimi, pradėjome atkovoti kamuolius, pataikėme kelis svarbius tritaškius. Tada spaudimas pradėjo spausti „Monaco“ klubą“, – lūžio priežastis vardino graikas.

Užsikūrusi graikų perpildyta „Žalgirio“ arena vis labiau kėlė triukšmo lygį, o kraujo skonį pajutę G.Bartzoko auklėtiniai neketino sustoti.

„Noriu labai padėkoti sirgaliams, kurie atvyko nepaisydami tokio atstumo, toks palaikymas buvo tiesiog įspūdingas.

Stengsimės atiduoti visas jėgas finale, nepaisant prieš ką mes žaisime tam, kad leistume jiems didžiuotis“, – sirgalių miniai nusilenkė „Olympiakos“ strategas.

Ketvirtajame kėlinyje graikai laikė dvikovos kontrolę savo rankose bei žengė į Eurolygos finalą, kuriame jie sekmadienį susikaus su Madrido „Real“ arba „Barcelona“ krepšininkais.

REPORTERIS: VSD pranešėjo komisijos išvados toliau kelia aistras