Neįtikėtinas „Lietkabelio“ išsigelbėjimas: paskutinę sekundę taškus įmetę panevėžiečiai išlygino LKL bronzos serijos rezultatą

Neįtikėtina. Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ekipa jau buvo pralaimėjusi rungtynes, tačiau Jonavos „CBet“ klaidos leido LKL vicečempionams stebuklingai išsigelbėti. Išvykoje antrąjį LKL mažojo finalo serijos mačą žaidę Nenedo Čanako žaidėjai po paskutinę sekundę pelnyto dvitaškio iškovojo pergalę 88:87 (23:27, 22:25, 13:15, 30:20) ir serijoje iki trijų laimėjimų rezultatas tapo 1:1.

„Lietkabelio“ ir „CBet“ dvikova.<br>LKL nuotr.
 Jonavos ekipa.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jun 2, 2023, 6:25 PM, atnaujinta Jun 2, 2023, 11:06 PM

Praėjusiame sezone panevėžiečiai buvo LKL vicečempionais.

Viską lėmė Jonavos ekipos pasitikėjimas jau būsima pergale – panevėžiečiai per 30 sekundžių panaikino 7 taškų skirtumą, o paskutiniu metimu Jamelas Morrisas įsūdė pergalingą dvitaškį.

Mačas prasidėjo šeimininkų Jonavos krepšininkų puikiu žaidimu – po perėmimų ir greitų reidų „CBet“ pirmavo 10:3. Įpusėjus kėliniui Jonava buvo priekyje 19:13 ir svečiams niekaip nesisekė sumažinti skirtumą.

Vis dėlto sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę panevėžiečiai po dešimties minučių atsiliko tik 23:27.

Antrame kėlinyje „Lietkabelis“ labai greitai ne tik pasivijo Jonavą, tačiau po spurto 12:0 ir išsiveržė į priekį – po Manto Rubštavičiaus taškų svečiai jau pabėgo 35:27.

Gelbėti „CBet“ ėmėsi Jeffery Garrettas, kuris per 15 mačo minučių pelnė 16 taškų ir padėjo saviškiams išlyginti rezultatą 38:38.

Suprasdami, jog juokauti su svečiais negalima, Virginijaus Šeškaus kariauna nesustojo ir baigaintis kėliniui vėl atstatė persvarą iki 50:44. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 52:45.

Trečiame kėlinyje V.Šeškaus treniruojama ekipa pirmą kartą padidino skirtumą iki dviženklės persvaros – 55:45 ir ji išlaikė iki 8 minutės – 64:54. Maža to – po Vytauto Šulskio metimo skirtumas pašoko iki 67:54.

Ketvirtame ketvirtyje Panevėžio krepšininkai bandė sumažinti atsilikimą ir tai padarė iki 64:69. Likus kovoti 6 min. panevėžiečiai sugebėjo prisivyti šeimininkus 71:71.

Likus grumtis 3 minutes sėkmingą atkarpą sužaidę „CBet“ krepšininkai vėl atitrūko 81:73.

Panevėžys skubėjo mažinti skirtumą ir likus žaisti 1 min. 12 sek. po Gedimino Oreliko tritaškio jį aptirpdė iki 85:82, o po to skirtumas sumenko iki 84:85.

Nors jonaviečiai įmetė dvitaškį, tuo pačiu atsakė ir svečiai, likus 14 sek, kamuolį prarado „CBet“ krepšininkai, o šia dovana pasinaudojo panevėžiečiai: J.Morrisas metė tritaškį, jo nepataikė, tačiau vėl pagavo kamuolį ir su sirena įmetė dvitaškį. „Lietkabelis“ laimėjo 88:87.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 17 (1/6 tritaškių), Mantas Rubštavičius (5/8 dvitaškių), Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) ir Kristianas Kullamae (3/5 tritaškių) po 11, Jordenas Duffy 9, Željko Šakičius ir Vytenis Lipkevičius (7 atk. kam.) po 8, Gabrielius Maldūnas 7 (7 atk. kam.).

„CBet“: Glynnas Watsonas 29 (8/9 dvitaškių, 4 rez. perd., 9 išpr. praž.), Jeffery Garrettas 16, Goranas Huskičius 11 (8 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 10, Martinas Laksa 8, Aurimas Majauskas 7.

Pirmąjį serijos mačą kiek netikėtai laimėjo „CBet“ komanda 89:80.

Tai buvo pirmoji „CBet“ pergalė prieš Panevėžį, šį sezoną. Reguliariajame sezone visus tris kartus pergalę šventė „Lietkabelis“ – 85:72, 86:84 ir 91:88.

Trečioji serijos akistata vyks kitą pirmadienį 18.50 val. Panevėžyje.